< sekcia Šport

Holešinský na skúške v HK Nitra

Na snímke vpravo Adrián Holešický. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Niekdajší juniorský reprezentant pôsobil uplynulých päť rokov v nižších zámorských súťažiach. Po dvoch rokoch v NAHL odohral tri sezóny na Univerzite Maine v NCAA.

Nitra 10. augusta (TASR) - Hokejisti HK Nitra sa v pondelok prvýkrát v rámci prípravy dostali na ľad. V kádri sa predstavil aj útočník Adrián Holešinský. Dvadsaťštyriročný center je pod Zoborom na skúške, informovala o tom oficiálna stránka klubu.

Niekdajší juniorský reprezentant pôsobil uplynulých päť rokov v nižších zámorských súťažiach. Po dvoch rokoch v NAHL odohral tri sezóny na Univerzite Maine v NCAA. Predtým hral za Žilinu či juniorské tímy švédskeho VIK Västeras.

Nitra odštartovala prípravu minulý týždeň, ktorý strávil hráči "na suchu". V pondelok, už na ľade, boli na tréningu aj brankár Matej Marinov, obranca Samuel Socha a útočníci Oliver Stümpel s Marekom Šramatym. Všetkých však čaká pôsobenie v projekte slovenskej U18. V pondelok chýbali Martin Bodák (choroba), Evan Cowley (povinné testovanie na Covid 19) a Jakub Minárik (zranenie).

Ako trénovali:


Brankári: Nagy, Marinov, Beržinec

Červení: Mezei, J. Štefanka – Hrnka, Slovák, Tvrdoň

Modrí: Nemec, Švarný - Lantoši, Kollár, Šťastný

Bieli: Vitaloš, Cardwell – Žitný, Šiška, Fominych

Čierni: Pupák, Knižka – Pätoprstý, Mrázik, Čaládi

Zelení: Holešinský, Hvizdoš, Piačka

Oranžoví: Socha, Stümpel, Šramaty, Kováč

Chýbali:
Bodák (choroba), Cowley (povinné testovanie na Covid 19), Minárik (zranenie)