Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. júl 2024Meniny má Magdaléna
< sekcia Šport

Hollý vyhral v Bratislave jazdeckú súťaž Silver Tour CSIO3*

Na snímke slovenský reprezentant Bronislav Chudyba na koni Chloe skáče cez prekážku počas parkúrového preteku Danube Equestrian Festival CSIO3* Gold Grand Prix na Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) v Bratislave v nedeľu 11. júna 2023. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Tri víťazstvá si na tohtoročnom jazdeckom festivale na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave pripísala česká reprezentantka Natálie Kovářová.

Bratislava 11. júna (TASR) - Slovenský reprezentant Andrej Hollý sa v nedeľu tešil z víťazstva na prestížnom jazdeckom podujatí Danube Equestrian festival v Bratislave. Hollý na kobyle Ma Belle triumfoval v súťaži pred Veľkou cenou CSIO3*, zaradenej do Silver Tour.

Parkúr so 145-centimetrovými prekážkami zvládol Hollý za 56,61 sekundy. Na druhom mieste skončil dánsky jazdec Mathias Nörheden Johansen na pätnásťročnom valachovi Camelot pred Maďarom Tamásom Mrázom v sedle desaťročného žrebca Viva Cent. Celkovo jedenásť súťažiacich z tridsiatich ôsmich absolvovalo celú trať bez penalizácie.

Tri víťazstvá si na tohtoročnom jazdeckom festivale na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave pripísala česká reprezentantka Natálie Kovářová. Nedeľnú súťaž Big Tour CSI1* na 135 cm prekážkach dokončila na prvom mieste bez penalizácie časom 53,86 sekundy.