< sekcia Šport

Hráč Columbusu Christiansen sa rozohrá v Bratislave

Na snímke viceprezident hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Dušan Pašek ml. počas tlačovej konferencie hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals k aktuálnej situácii v klube v súvislosti s pandémiou koronavírusu 16. októbra 2020 v Bratislave. Foto: TASR - Pavol Zachar

Dvadsaťjedenročného Christiansena nedraftovali, no v marci 2020 podpísal s Columbusom trojročný kontrakt.

Bratislava 29. októbra (TASR) - Kanadský hokejový obranca Jacob Christiansen začne sezónu 2020/2021 v klube Bratislava Capitals. O dohode zmluvne viazaného hráča klubu NHL Columbus Blue Jackets s účastníkom IHL informovala oficiálna webová stránka "modrokabátnikov."

Dvadsaťjedenročného Christiansena nedraftovali, no v marci 2020 podpísal s Columbusom trojročný kontrakt. V doterajšej kariére pôsobil v nižších zámorských ligách, predovšetkým vo WHL. V sezóne 2019/2020 obliekal dres Everett Silvertips a s 22 gólmi v 38 zápasoch bol najlepší strelec spomedzi obrancov v celej súťaži. Celkovo nazbieral 50 kanadských bodov. Aj jeho priemer 1,32 kanadského bodu na zápas bol najlepší spomedzi ligových obrancov.

"Som rád, že v spolupráci s Columbusom Blue Jackets sa nám podarilo zrealizovať príchod Christiansena. Jacob bol v minulej sezóne najlepší strelec medzi obrancami vo WHL a už to, že má podpísaný kontrakt v NHL hovorí o jeho kvalite," zareagoval na akvizíciu viceprezident a generálny riaditeľ Capitals Dušan Pašek.