< sekcia Šport

Hráči Wolfsburgu vykladali tovar v supermarkete

Na snímke hráči Wolfsburgu. Foto: TASR/AP

Inou kampaňou pomohli už predtým aj futbalistky klubu. Anna Blässerová a Lara Dickenmannová telefonovali prostredníctvom videohovorov s obyvateľmi opatrovateľského domu.

Wolfsburg 3. apríla (TASR) - Šesť futbalistov tímu VfL Wolfsburg v piatok pracovalo v mestských supermarketoch. Kapitán Josuha Guilavogui, Xaver Schlager, Renato Steffen, Maximilian Arnold, Pavao Pervan a Yannick Gerhardt pomáhali v rámci kampane "Ďakujeme hrdinom každodenného života."

Futbalisti pomáhali vykladať tovar do regálov. "Je to pre nás veľmi dôležitá akcia, pretože chceme byť vzormi. Sme v ťažkej dobe. Všetci spoločne bojujeme s pandémiou koronavírusu a je dôležité, aby sme držali pokope," citovala Guilavoguiho agentúra SID. Jeho spoluhráč Arnold dodal: "Chceme ukázať, že sme tiež súčasťou spoločnosti, a že prispievame do každodenného života."

Inou kampaňou pomohli už predtým aj futbalistky klubu. Anna Blässerová a Lara Dickenmannová telefonovali prostredníctvom videohovorov s obyvateľmi opatrovateľského domu, ktorí sú úzko prepojení s tímom. Nemecký klub predtým zariadeniu daroval tablety.