< sekcia Šport

Hrašnová si predĺži kariéru a zabojuje o OH 2021

Na snímke slovenská kladivárka Martina Hrašnová, foto z archívu. Foto: TASR - Martin Baumann

Deviata z vlaňajších majstrovstiev sveta v Dauhe chce vyťažiť čo najviac z doterajšej prípravy a preniesť si formu do budúcoročnej sezóny.

Bratislava 5. apríla (TASR) - Slovenská atlétka Martina Hrašnová si predĺži kariéru a zabojuje o účasť na preloženej olympiáde v Tokiu, ktorá sa uskutoční od 23. júla do 8. augusta 2021. Uviedla to v nedeľňajšom spravodajstve RTVS.

Hrašnová sa pôvodne chcela rozlúčiť s kariérou tento rok na svojich štvrtých OH v Tokiu. "Dali sme do toho všetko, mnoho energie, naozaj sme toho veľa obetovali. Nie som schopná povedať, či to moje telo v takomto tempe vydrží ešte dlho, ale snáď to zvládnem ešte ten rok," uviedla.

Deviata z vlaňajších majstrovstiev sveta v Dauhe chce vyťažiť čo najviac z doterajšej prípravy a preniesť si formu do budúcoročnej sezóny. "Prípravu od poslednej olympiády sme rozdelili do štyroch rokov a tento mal byť ten vrchol. To, čo sme tento rok odrobili, nechcem zahodiť a pokúsim sa z toho vyťažiť čo najviac budem schopná," uviedla.

Momentálne sa pripravuje v improvizovaných podmienkach. "Silovú prípravu robíme u trénera v pivnici. Nie je to ideálne, ale nejaký čas som schopná to vydržať. V blízkosti domu sme postavili kvalitný vrhačský sektor, takže pokiaľ to bude možné, trénujem ďalej," dodala pre RTVS.