Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Hrdina Loggins: Nové Zámky zdolali Humenné 2:1 pp a sn

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Vyrovnaný duel priniesol góly z hry až v tretej časti. Hostí poslal v 44. minúte do vedenia Filip Vaško, no domáci Loggins v 51. minúte využil presilovku a poslal stretnutie do predĺženia.

Nové Zámky 12. januára (TASR) - Hokejisti HC Mikron Nové Zámky zvíťazili v piatkovom zápase 35. kola Tipos extraligy nad HC 19 Humenné 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Hrdinom Novozámčanov bol americký útočník Troy Loggins, ktorý strelil jediný presný zásah v hre a rozhodol aj v nájazdoch. "Býci" zaznamenali prvé body pod vedením nového fínskeho trénera Karriho Kiviho.

Vyrovnaný duel priniesol góly z hry až v tretej časti. Hostí poslal v 44. minúte do vedenia Filip Vaško, no domáci Loggins v 51. minúte využil presilovku a poslal stretnutie do predĺženia. Rozhodnúť napokon museli až nájazdy, v ktorých boli úspešní traja exekútori Nových Zámkov vrátane Logginsa.

Tipos extraliga - 35. kolo:

HC Mikron Nové Zámky - HC 19 Humenné 2:1 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 51. Loggins (Roy, Lee), rozh. nájazd Loggins - 44. Vaško (Pereskokov). Rozhodovali: Štefik, Výleta - Kacej, Vyšný, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2085 divákov.

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Mamčics, Roman, Kozák, Novajovský - Roy, Johnson, Loggins – Mikúš, Prokeš, Michnáč – Stupka, Ondrušek, Števuliak – Šišovský, Barto, Kováč

Humenné: Galimov – Sredl, Meliško, Ťavoda, Sergijenko, Novota, Diakov - Vaško, Kuru, Pereskokov – Borov, Foss, Šoltés – Ragan, Linet, Handlovský – Thomka, Krajňák, Lačný