Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka

Hudáček bol s 10 bodmi najproduktívnejší Slovák na MS 2024

Na snímke vľavo Libor Hudáček (Slovensko) a Louis Boudon (Francúzsko) v zápase B-skupiny Francúzsko - Slovensko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2024 v Ostrave 18. mája 2024. Foto: TASR - Michal Runák

V ôsmich zápasoch získal desať kanadských bodov za päť gólov a päť asistencií. Za ním bol Juraj Slafkovský s ôsmimi (0+8) a Martin Pospíšil so siedmimi bodmi (3+4).

Praha/Ostrava 24. mája (TASR) - Útočník Libor Hudáček bol najproduktívnejší slovenský hokejista na MS v Česku. Vo ôsmich zápasoch získal desať kanadských bodov za päť gólov a päť asistencií. Za ním bol Juraj Slafkovský s ôsmimi (0+8) a Martin Pospíšil so siedmimi bodmi (3+4).

Slafkovský bol najaktívnejší strelec s 30 pokusmi na bránku, no krídelník prvej formácie sa gólovo nepresadil ani raz. Najviac času spomedzi korčuliarov strávil na ľade obranca Martin Fehérváry s celkovou minutážou 157:28 vo ôsmich stretnutiach, v priemere odohral 19:41 minúty na zápas.

Štyria z 22 hráčov nezískali ani bod. Medzi útočníkmi to boli Marko Daňo a Viliam Čacho, z obrancov sa do kanadského bodovania nezapísali Andrej Golian a Peter Čerešňák. V hodnotení plus/mínus boli s piatimi pluskami najlepší Hudáček, Pospíšil a obranca Mário Grman. Najhoršie v tejto štatistike obstál Čerešňák so štyrmi mínuskami. Najvylučovanejší hráči tímu boli Kelemen a Pavol Regenda s 12 trestnými minútami.

Z brankárov odchytal najviac minút Samuel Hlavaj, ktorý nastúpil v piatich dueloch a zaznamenal 92,53-percentnú úspešnosť. V priemere inkasoval 2,54 gólu na zápas a proti Poľsku si pripísal čisté konto. Stanislav Škorvánek dosiahol v troch stretnutiach úspešnosť 83,75 percenta s priemerom 4,36 inkasovaného gólu na zápas. Do hry vôbec nezasiahol tretí brankár Matej Tomek.

Stanislav Škorvánek 3 178:59 13 67 83,75 4,36 0

/pozn.: za menom hráča nasleduje počet odohratých zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, trestných minút, +/- bodov, striel na bránku, úspešnosť streľby, celkový odohratý čas a priemerný čas v zápase. Za menom brankára nasleduje počet odohratých zápasov, odchytaných minút, inkasovaných gólov, zákrokov, percentuálna úspešnosť zákrokov, priemer gólov na zápas, čisté kontá/