Hütterová vyhrala super-G v Kvitfjelli, Vlhová neštartovala

Rakúska lyžiarka Cornelia Hütterová v piatkovom super-G Svetového pohára v Kvitfjelli. Foto: TASR/AP

Hütterová najlepšie zvládla záverečnú pasáž a slávila štvrté víťazstvo v prestížnom seriáli. Gutová-Behramiová sa dostala na druhé miesto celkového poradia SP o 11 bodov pred Vlhovú.

Kvitfjell 3. marca (TASR) - Rakúska lyžiarka Cornelia Hütterová vyhrala piatkový super-G Svetového pohára v Kvitfjelli. V nórskom stredisku triumfovala s náskokom jednej stotiny sekundy pred Taliankou Elenou Curtoniovou. Tretia skončila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (+0,12). Slovenka Petra Vlhová v pretekoch neštartovala.

Hütterová najlepšie zvládla záverečnú pasáž a slávila štvrté víťazstvo v prestížnom seriáli. "Je to pre mňa milé prekvapenie, V tejto sezóne sa mi v super-G nedarilo podľa predstáv, ani vo sveťáku ani na MS vo Francúzsku. Na štarte som mala zmiešané pocity, no vypálilo to najlepšie ako mohlo. Po dojazde do cieľa a pohľade na výsledkovú tabuľu som cítila obrovskú radosť," uviedla v prvej reakcii v televíznom prenose Hütterová, ktorá vybojovala pre rakúske ženské alpské lyžovanie prvý triumf v sezóne.

Gutová-Behramiová sa dostala na druhé miesto celkového poradia SP o 11 bodov pred Vlhovú. Curtontová je na čele priebežnej klasifikácie superobrovského slalomu, keďže Nórku Ragnhild Mowinckelovú klasifikovali až na 14. priečke. Suverénna líderka seriálu je naďalej Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá bola v piatkovej súťaži štvrtá s mankom 16 stotín na víťazku.