Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Inter Miláno deklasoval v 29. kole Serie A Bresciu, Špalek striedal

Futbalista Verony Mattia Zaccagni (vľavo) sa teší so spoluhráčom po strelení gólu v zápase 29. kola talianskej Serie A, Hellas Verona - FC Parma vo Verone 1. júla 2020. Foto: TASR/AP

Inter si vďaka jasnému triumfu upevnil tretie miesto v tabuľke zaručujúce účasť v novom ročníku Ligy majstrov.

Miláno 1. júla (TASR) - Futbalisti Interu Miláno v zostave bez suspendovaného slovenského obrancu Milana Škriniara deklasovali v 29. kole talianskej Serie A Bresciu Calcio 6:0. "Nerazzurri" rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase, keď si vypracovali trojgólový náskok.

Za Bresciu nastúpil v 58. minúte slovenský krídelník Nikolas Špalek. Inter si vďaka jasnému triumfu upevnil tretie miesto v tabuľke zaručujúce účasť v novom ročníku Ligy majstrov. Na druhé Lazio Rím stráca štyri body. V dueli medzi FC Bologna a Cagliari sa zrodila remíza 1:1.

Hráči Parmy bez vykartovaného Juraja Kucku prehrali na ihrisku Hellasu Verona 2:3 a nebodovali druhýkrát za sebou. Slovenský stredopoliar chýbal hosťom pre červenú kartu, ktorú videl v nedeľnom zápase s Interom Miláno.

SPAL Ferrara nešťastne remizoval s AC Miláno 2:2, hoci ešte v 79. minúte viedol 2:0. V nadstavenom čase rozhodol o deľbe bodov vlastný gól Francesca Vicariho.

Serie A - 29. kolo:

Fiorentina - Sassuolo 1:3 (0:2)
Góly: 90. Cutrone - 24. a 35. Defrel (prvý z 11 m), 61. Muldur, L. Haraslín za hostí sedel na lavičke náhradníkov/

Lecce - Sampdoria Janov 1:2 (0:1)
Góly: 50. Mancosu (z 11 m) - 40. a 75. Ramirez (oba z 11 m)

SPAL Ferrara - AC Miláno 2:2 (2:0)
Góly: 13. Valoti, 30. Floccari - 79. Leao, 90.+3 Vicari (vlastný), ČK: 43. D'Alessandro (SPAL)

Hellas Verona - FC Parma 3:2 (1:1)
Góly: 45.+2 Di Carmine (z 11 m), 54. Zaccagni, 81. Pessina - 14. Kulusevski, 64. Gagliolo

Inter Miláno - Brescia Calcio 6:0 (3:0)
Góly: 5. Young, 20. Alexis Sanchez (11 m), 45. D'Ambrosio, 52. Gagliardini, 84. Eriksen, 88. Candreva, Špalek nastúpil za Bresciu v 58. minúte

FC Bologna - Cagliari Calcio 1:1 (1:0)
Góly: 45+3. Barrow - 46. Simeone