Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Inter Miláno v zostave so Škriniarom remizoval v Neapole

Milan Škriniar, archívna snímka. Foto: TASR Jaroslav Novák

Domáci viedli od 36. minúty po vlastnom góle brankára Samira Handanoviča, deľbu bodov zariadil desať minút po zmene strán exportnou strelou dánsky stredopoliar Christian Eriksen.

Rím 19. apríla (TASR) - Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom remizovali v šlágri 31. kola talianskej Serie A na pôde SSC Neapol 1:1. Domáci viedli od 36. minúty po vlastnom góle brankára Samira Handanoviča, deľbu bodov zariadil desať minút po zmene strán exportnou strelou dánsky stredopoliar Christian Eriksen.

Neapol ukončil 11-zápasovú víťaznú sériu Interu, ktorý má na čele tabuľky deväťbodový náskok pred mestským rivalom AC Miláno. Škriniarov spoluhráč z reprezentácie Stanislav Lobotka v drese SSC do zápasu nezasiahol. AC Miláno zvíťazilo v nedeľnom domácom stretnutí nad FC Janov 2:1.

V priamom súboji o tretiu pozíciu uspela Atalanta Bergamo na vlastnej pôde nad obhajcom titulu Juventus Turín 1:0. Za AC Miláno zaostáva o dva body a takisto dva body má náskok pred svojím nedeľným súperom, ktorý nastúpil bez zraneného Cristiana Ronalda.

Serie A - 31. kolo:

SSC Neapol - Inter Miláno 1:1 1:0)

Góly: 36. Handanovič (vlastný) - 55. Eriksen

/S. Lobotka (Neepol) sedel na lavičke náhradníkov - M. Škriniar (Inter) oodhral celý zápas/

FC Turín - AS Rím 3:1 (0:1)

Góly: 57. Sanabria, 71. Zaza, 90.+2 Rincon - 3. Mayoral. ČK: 85. Diawara (AS) po 2. ŽK

Atalanta Bergamo - Juventus Turín 1:0 (0:0)

Gól: 87. Malinovskij

FC Bologna - Spezia Calcio 4:1 (2:1)

Góly: 54. a 60. Svanberg, 12. Orsolini, 18. Barrow - 34. Ismajli

Lazio Rím - Benevento Calcio 5:3 (3:1)

Góly: 20. a 90.+6 Immobile, 10. Depaoli (vlastný), 36. Correa, 48. Montipo (vlastný) - 45. Sau, 63. Viola, 85. Glik

AC Miláno - FC Janov 2:1 (1:1)

Góly: 13. Rebič, 68. Scamacca (vlastný) - 37. Destro