Streda 15. máj 2024Meniny má Žofia

Ázijský pohár: Indonézia zdolala Vietnam 1:0, Irak vyhral B-skupinu

Indonézsky brankár Ernando Ari Sutaryadi oslavuje na konci futbalového zápasu D-skupiny Ázijského pohára medzi Vietnamom a Indonéziou na štadióne Abdullaha Bin Khalifa v katarskej Dauhe v piatok 19. januára 2024. Foto: TASR/AP

Oba góly Iračanov strelil v prvom polčase Aymen Hussein, Japonci dokázali v nadstavenom čase už iba znížiť.

Dauha 19. januára (TASR) - Futbalisti Iraku sa na Ázijskom pohári v Katare postarali o veľké prekvapenie. V piatkovom zápase D-skupiny zdolali favorizované Japonsko 2:1 a v predstihu si zaistili postup do osemfinále z prvého miesta tabuľky.

Oba góly Iračanov strelil v prvom polčase Aymen Hussein, Japonci dokázali v nadstavenom čase už iba znížiť. Irak so 6 bodmi vyhral skupinu a v poslednom zápase nastúpi proti Vietnamu, ktorý podľahol Indonézii 0:1. Tá sa dotiahla na trojbodové Japonsko.

Postup z C-skupiny si v piatok zabezpečil aj Irán vďaka víťazstvu 1:0 nad Hongkongom. Na konte má plný počet 6 bodov, o dva viac ako druhé SAE.