Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. marec 2023Meniny má Miroslav
< sekcia Šport

Irán po triumfe nad Walesom prepustil viac ako 700 väzňov

Na snímke iránski futbalisti sa tešia po víťazstve 2:0 v zápase základnej B-skupiny Wales - Irán na majstrovstvách sveta vo futbale 25. novembra 2022 v katarskom meste Al Raján. Foto: TASR/AP

Medzi prepustenými na kauciu je údajne aj prominentná iránska herečka Hengáme Kázíáníová, ktorú zadržali pre "provokatívne" príspevky na sociálnych sieťach.

Teherán 28. novembra (TASR) - Irán prepustil viac ako 700 väzňov po piatkovom víťazstve nad Walesom (2:0) na futbalových MS v Katare. Triumf výrazne zvýšil šance národného tímu na postup zo základnej B-skupiny šampionátu. Informoval o tom spravodajský portál Mizan Online.

"Z rôznych väzníc v krajine prepustili celkovo 709 osôb. Niektoré z nich zadržali pri nedávnych udalostiach," odkázal nepriamo web na protivládne demonštrácie, ktoré v krajine prebiehajú už viac ako dva mesiace. Vypukli po smrti mladej ženy, zadržanej mravnostnou políciou pre nerešpektovanie pravidiel o zahaľovaní sa žien v Iráne.

Medzi prepustenými na kauciu je údajne aj prominentná iránska herečka Hengáme Kázíáníová, ktorú zadržali pre "provokatívne" príspevky na sociálnych sieťach. Vysoký komisár OSN pre ľudské práva Volker Türk minulý týždeň uviedol, že v Iráne už v súvislosti s nepokojmi zadržali viac ako 14-tisíc osôb. Informovala agentúra AFP.