Isner zdolal vo finále Nakashimu, získal šiesty titul v Atlante

Americký tenista John Isner sa stal víťazom turnaja ATP v Atlante. Foto: TASR/AP

Isner v súboji o trofej nastrieľal 21 es. Tridsaťšesťročný Američan získal už svoj šiesty titul v Atlante, celkovo šestnásty na okruhu ATP.

Atlanta 2. augusta (TASR) - Americký tenista John Isner sa stal víťazom turnaja ATP v Atlante. Šiesty nasadený hráč zdolal vo finále dvojhry krajana Brandona Nakashimu za 117 minút 7:6 (8), 7:5.

Isner v súboji o trofej nastrieľal 21 es. Tridsaťšesťročný Američan získal už svoj šiesty titul v Atlante, celkovo šestnásty na okruhu ATP. Šesťkrát na tomto podujatí dokázali pred ním zvíťaziť iba tenisoví velikáni Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič.

"Nemôžem uveriť tomu, že som vyhral tento turnaj. Uvidíme, či sa mi tu podarí o rok triumfovať aj siedmykrát. Dnes som mal aj kúsok šťastia," citovala agentúra AFP Isnera, ktorý vybojoval svoj prvý singlový titul po dvoch rokoch. Predtým naposledy triumfoval na tráve v Newporte.