Hádzanárky Iuventy Michalovce získali 14. slovenský titul

Na snímke hráčky Iuventy sa tešia z titulu v Dunajskej Strede 18. mája 2022. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Michalovčanky hrali sebaisto, vyhli sa chybám a "hluchým" momentom a v ďalšom priebehu si postrážili víťazstvo.

Dunajská Streda 18. mája (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce získali 14. titul majsteriek Slovenska. V stredajšom druhom finálovom stretnutí play off triumfovali na palubovke HC DAC Dunajská Streda 31:19. V prvom zápase zvíťazili 23:20 a finálovú sériu ukončili 2:0 na zápasy. Pre Michalovčanky je to po repríze vlaňajšieho finále 11. domáci titul v sérii, sezónu 2019/2020 nedohrali pre pandémiu koronavírusu.

HC DAC Dunajská Streda - Iuventa Michalovce 19:31 (9:15)

Najviac gólov: Élőová 8, Sáriová 6 - Trúnková 6, Holejová 5, Bajčiová a Godečová po 4. Rozhodovali: Mandák, Rudinský, vylúčené: 4:5, 7 m hody: 7/6 - 4/4

/konečný výsledok série: 0:2, Michalovce získali titul/

Na snímke zľava Marianna Rebičová (Iuventa), Erika Rajnohová (HC DAC) a Nikoleta Trúnková (Iuventa) v druhom finálovom zápase play off o majstra SR v hádzanej žien HC DAC Dunajská Streda - Iuventa Michalovce v Dunajskej Strede 18. mája 2022.

Michalovčanky mali vydarený vstup do zápasu, keď po góle Bajčiovej viedli vo 4. minúte o tri góly. Sáriová síce neskôr stiahla na rozdiel jedného gólu, no domácim sa vyrovnať nepodarilo. Michalovčanky následne domácim odskočili na päť gólov a tento náskok do konca prvého polčasu ešte zvýšili.

Élőová síce otvorila druhý polčas gólom na 10:15, ale hostky šnúrou štyroch gólov viedli v 36. minúte už o deväť. Michalovčanky hrali sebaisto, vyhli sa chybám a "hluchým" momentom a v ďalšom priebehu si postrážili víťazstvo. Hostky dosiahli desaťgólový rozdiel v 43. minúte, keď Bajčiová zvýšila na 21:11. Gólovú bodku dala domáca Élőová, ktorá bola s 8 gólmi najlepšia strelkyňa zápasu.
Na snímke zľava Dana Abilda (Iuventa) a Beatrix Élő (HC DAC) v druhom finálovom zápase play off o majstra SR v hádzanej žien HC DAC Dunajská Streda - Iuventa Michalovce v Dunajskej Strede 18. mája 2022.