< sekcia Šport

Ivan Šulek zostáva na čele Slovenskej plaveckej federácie

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Ján Krošlák

Členkou Rady SPF sa stala ako zástupkyňa športovcov Martina Moravcová.

Bratislava 25. septembra (TASR) - Ivan Šulek zostáva na čele Slovenskej plaveckej federácie (SPF). V sobotných prezidentských voľbách v rámci riadnej Konferencie SPF zdolal protikandidáta Rastislava Bielika pomerom hlasov 203:66.

"Chcem vysloviť svoje srdečné poďakovanie všetkým, ktorí mi dali svoj hlas na konferencii, ale zároveň sľúbiť aj tým, ktorí mi hlas nedali, že mojou snahou bude ich dôveru si získať. Verím, že s novozvolenými členmi výkonného výboru vytvoríme silný tím, ktorý bude rozvíjať naše plavecké športy. Športovcom sa budeme snažiť vytvoriť také podmienky, ktoré ich posunú vyššie v športových úspechoch," uviedol v tlačovej správe SPF Šulek, ktorý sa ujal funkcie prezidenta SPF v roku 2019, keď na poste nahradil Irenu Adámkovú. Dovtedy bol členom výboru sekcie diaľkového plávania, v minulosti pôsobil aj ako manažér reprezentácie SR.

Delegáti zvolili na konferencii aj ďalšie výkonné funkcie. Viceprezidentom SPF pre plávanie sa stal Karel Procházka, viceprezidentom pre vodné pólo je Pavel Borsig, viceprezidentkou pre synchronizované plávanie sa sa stala Lívia Dulová Allárová, viceprezidentkou pre diaľkové plávanie je Miroslava Dubčáková. Členkou Rady SPF sa stala ako zástupkyňa športovcov Martina Moravcová. "Veľmi sa teším zo všetkých zvolených, ale najviac z členky Rady SPF za športovcov Martiny Moravcovej, ktorá bude pre nás všetkých veľkou pomocou, ale hlavne inšpiráciou pre mládež vo všetkých štyroch športoch," dodal Šulek.