< sekcia Šport

Ivanovičová, Pennettová a Moya kandidujú do Siene slávy

Srbská tenistka Ana Ivanovičová máva po víťazstve 6:3, 6:3 nad Lotyškou Anastasijou Sevastovovou v 2. kole na grandslamovom turnaji Australian Open 21. januára 2016 v Melbourne. Foto: TASR/AP

Ivanovičová zvíťazila v roku 2008 na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. Pennettová triumfovala v roku 2015 na US Open, Moya získal na Roland Garros titul v roku 1998.

Newport 14. októbra (TASR) - Grandslamoví víťazi Ana Ivanovičová, Flavia Pennettová, Carlos Moya a Cara Blacková sa uchádzajú o miesto v tenisovej Sieni slávy v Newporte. V nominácii pre rok 2022 ich dopĺňajú ďalší dvaja kandidáti Lisa Raymondová a Juan Carlos Ferrero.

Ivanovičová zvíťazila v roku 2008 na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. Pennettová triumfovala v roku 2015 na US Open, Moya získal na Roland Garros titul v roku 1998. Blacková vybojovala 10 významných turnajových trofejí vo dvojhre i štvorhre. Ivanovičová, Pennettová i Moya sa počas kariéry dokázali prepracovať na čelo rebríčkov WTA, respektíve ATP, Blacková viedla svetový renking vo štvorhre. Informáciu priniesla agentúra AP.