Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 19. jún 2024Meniny má Alfréd
< sekcia Šport

Izrael prejavil záujem o MS 2030 spolu s ďalšími krajinami

Na snímke radosť hráčov Izraelu po strelení tretieho gólu v zápase 2. skupiny B -divízie Ligy národov Slovensko - Izrael 14. októbra 2020 v Trnave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

MS plánujú o 9 rokov zorganizovať spoločne aj juhoamerické krajiny Uruguaj, Argentína, Paraguaj a Čile a rovnako aj štyri britské asociácie.

Zürich 13. októbra (TASR) - Izrael a niektoré bližšie nešpecifikované arabské krajiny sa uchádzajú o organizáciu MS vo futbale v roku 2030. Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino sa už s plánmi Izraelčanov zoznámil pri návšteve krajiny.

Izrael by mal zorganizovať šampionát spolu s ďalšími krajinami. Úrad izraelského premiéra Naftaliho Bennetta má v utorok naplánované spoločné stretnutie s predstaviteľmi Spojených arabských emirátov, ktorí zastrešujú spoločnú kandidatúru záujemcov z Arábie.

MS plánujú o 9 rokov zorganizovať spoločne aj juhoamerické krajiny Uruguaj, Argentína, Paraguaj a Čile a rovnako aj štyri britské asociácie, o čom informoval predseda britskej vlády Boris Johnson.

Oficiálne potvrdili svoj záujem aj Portugalsko a Španielsko, medzi možných organizátorov patrí aj Čína. O dejisku turnaja sa má rozhodnúť v roku 2024.

MS v roku 2026 sa uskutočnia v USA, Kanade a Mexiku.