Biatlon: J. T. Bö triumfoval v šprinte v Pokljuke, Šima na 52. mieste

Na snímke uprostred nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö oslavajuje víťazstvo v šprinte Svetového pohára v slovinskej Pokljuke v piatok 6. januára 2023. Druhý skončil na 10 km trati jeho brat Tarjei (vľavo), tretí ďalší Nór Sturla Holm Lägreid (vpravo). Foto: TASR/AP

Najlepším zo Slovákov bol Michal Šima, ktorý obsadil 52. priečku, keď minul raz v stoji a s mankom 3:05,5 min postúpil do sobotňajších stíhacích pretekov.

Pokljuka 6. januára (TASR) - Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö triumfoval v piatkovom šprinte Svetového pohára v slovinskej Pokljuke. Pripísal si šieste víťazstvo v sezóne. Na pódiu ho doplnili jeho brat Tarjei s mankom +48,1 s a ďalší krajan Sturla Holm Lägreid s odstupom 55,6 s.

Najlepším zo Slovákov bol Michal Šima, ktorý obsadil 52. priečku, keď minul raz v stoji a s mankom 3:05,5 min postúpil do sobotňajších stíhacích pretekov. Tomáš Sklenárik skončil na 84. mieste s bilanciou na streľbe 2+1 a stratou +4:23,7. Damián Česnek obsadil 92. priečku, keď raz netrafil na oboch položkách a do cieľa prišiel s odstupom +7:11,3 min od víťaza.

Johannes Thingnes Bö na trati minul jeden terč na položke v ľahu, no na trati nemal konkurenciu a premožiteľa tak nenašiel ani vo štvrtom šprinte sezóny. Tarjei na strelnici nezaváhal, no aj tak bude v stíhačke štartovať s výrazným odstupom za bratom. Lägreid netrafil raz v ľahu. "Myslím si, že to boli z mojej strany dokonalé preteky. Udával som si správne tempo. Navyše som mal úžasne pripravené lyže, to bol možno top 3 výkon za moju kariéru od servismanov," uviedol pre biathlonworld.com suverénny líder celkového poradia SP J. T. Bö.