Quantcast
< sekcia Šport

UROBIL CHYBU A PRIZNAL SA: J. T. Boe príde o body a prize money

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Boe. Foto: TASR/AP

Suverénny líder celkového poradia SP informoval v cieli rozhodcov, ale pre zlú komunikáciu sa o tom nedozvedela súťažná komisia.

Soldier Hollow 28. februára (TASR) - Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Boe sa priznal k chybe na strelnici v stíhacích pretekoch Svetového pohára v americkom stredisku Soldier Hollow. Pri streľbe stojmo vypálil len štyri namiesto piatich nábojov, čo neskôr potvrdili aj televízne zábery.

Suverénny líder celkového poradia SP informoval v cieli rozhodcov, ale pre zlú komunikáciu sa o tom nedozvedela súťažná komisia. Výsledky už nemohli dodatočne zmeniť, Boe v nich zostane na štvrtom mieste, no príde o 43 bodov a 7000 eur. "Je to nešťastná záležitosť, ale s Johannesom sme snáď našli najlepšie riešenie. Žiadna diskvalifikácia, no odobrali sme mu body a prize money," uviedol v tlačovej správe športový riaditeľ Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) Felix Bitterling.

Dvadsaťpäťročný Nór napriek tomu vedie priebežné poradie seriálu s veľkým náskokom 291 bodov pred Rusom Alexandrom Loginovom: "Pre mňa je to uzavreté. Išiel som sa rozhodcami hneď po pretekoch a povedal som im, že porušenie pravidiel bola moja vina. Chcem zdôrazniť, že by som nedostal žiadny trest, keby som sa k tomu nepriznal. Dúfam, že IBU urobí všetko, aby sa neopakovali takéto chyby."