Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. júl 2024Meniny má Vladimír
< sekcia Šport

Jamrichová s Valentovou do finále štvorhry junioriek na Roland Garros

Na snímke slovenská tenistka Renata Jamrichová. Foto: TASR - Martin Baumann

V semifinále zvíťazili na parížskej antuke ako turnajové trojky nad piatym nasadeným taliansko-austrálskym párom Vittoria Paganettiová, Emerson Jonesová 7:5, 6:2.

Paríž 7. júna (TASR) - Slovenská tenistka Renáta Jamrichová s Češkou Terezou Valentovou postúpili do finále juniorskej štvorhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V semifinále zvíťazili na parížskej antuke ako turnajové trojky nad piatym nasadeným taliansko-austrálskym párom Vittoria Paganettiová, Emerson Jonesová 7:5, 6:2.

V dueli o titul nastúpia proti štvrtému nasadenému americkému tandemu Iva Jovičová, Tyra Caterina Grantová. Jamrichová bude mať šancu získať tretí grandslamový titul. V januári triumfovala v juniorskej dvojhre na Australian Open. Vlani vyhrala v Melbourne štvorhru spoločne s Taliankou Federicou Urgesiovou.

"Je to skvelý úspech Renatky i celého slovenského tenisu. S Terezou má dobré šance uspieť vo finále a pridať k vlaňajšej trofeji z Australian Open ďalší deblový titul. Pevne verím, že Renatka zostane aj po Roland Garros juniorskou svetovou jednotkou," uviedol pre TASR generálny sekretár Slovenského tenisovéhg zväzu Igor Moška.

juniorky - štvorhra - semifinále:

Tereza Valentová, Renáta JAMRICHOVÁ (ČR/SR-3) - Vittoria Paganettiová, Emerson Jonesová (Tal./Austr.-5) 7:5, 6:2