Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Japonky zdolali v úvodnom osemfinálovom dueli Belgicko 3:1

Ilustračná snímka. Foto: TASR Henrich Mišovič

Volejbalistky Japonska zvíťazili v prvom zápase osemfinálovej E-skupiny na majstrovstvách sveta.

Rotterdam/Lodž 4. októbra (TASR) - Volejbalistky Japonska zvíťazili v prvom zápase osemfinálovej E-skupiny na majstrovstvách sveta, keď zdolali v utorok Belgicko 3:1. Súperkám nechali priestor len v prvom sete, ktorý prehrali 21:25. Brazília rozhodla o triumfe nad Talianskom až v piatom sete, zvládla ho v pomere 17:15. Domáce Holanďanky si pripísali výhru 3:1 nad Argentínou.

V úvodnom dueli "poľskej" F-skupiny vyhrala Kanada nad Thajskom 3:1. V rovnakom pomere si poradilo USA s Dominikánskou republikou. Nemky nezískali v Lodži ani set, Turecku podľahli 0:3. V záverečnom utorkovom stretnutí "efka" si Srbsko poradili s domácimi Poľkami 3:0 a zostáva tak jediným družstvom bez prehry.