Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Belgičania vyhrali v Kolíne 3:2, de Bruyne s bilanciou 1+2

Jeremy Sarmiento z Ekvádoru reaguje po porážke Austrálie v priateľskom futbalovom zápase medzi Ekvádorom a Austráliou v Melbourne v utorok 28. marca 2023. Foto: TASR/AP

V 78. minúte korunoval svoj výkon de Bruyne, ktorý po dvoch asistenciách sám skóroval a upravil na 3:1.

Bratislava 28. marca (TASR) - Futbalisti Belgicka zvíťazili v prípravnom zápase v Kolíne nad Rýnom nad domácim Nemeckom tesne 3:2. V šlágri utorkového programu mali výborný vstup do zápasu, keď už po deviatich minútach viedli 2:0. V oboch prípadoch bol strojcom gólov Kevine de Bruyne, ktorý najprv prihral Yannickovi Carrascovi a o tri minúty neskôr aj Romeluovi Lukakuovi.

Domácim sa podarilo znížiť krátko pred prestávkou, keď po ruke v belgickom pokutovom území premenil penaltu Niclas Füllkrug. V 78. minúte však korunoval svoj výkon de Bruyne, ktorý po dvoch asistenciách sám skóroval a upravil na 3:1. V závere už len skorigoval Serge Gnabry.

Futbalisti Čile vyhrali v prípravnom medzištátnom dueli v Santiagu nad Paraguajom 3:2. Hostia po prvom polčase viedli, ale v záverečnej štvrťhodine inkasovali dva góly. Najskôr vyrovnal Alexis Sanchez v 76. minúte na 2:2 a v nadstavenom čase rozhodol o triumfe Čile vlastný gól brankára Antonyho Silvu.

Ekvádor otočil v druhom polčase skóre v dueli s domácou Austráliou na 2:1. Obranca William Pacho dal na štadióne v Melbourne víťazný gól vo svojom reprezentačnom debute v 65. minúte. Kolumbia vyhrala v Osake nad domácim Japonskom 2:1, po hodine hry rozhodol útočník Rafael Borre.

Uruguaj vyhral v Soule nad domácou Kórejskou republikou 2:1. Hostí poslal do vedenia už v 10. minúte Sebastian Coates, v 51. minúte odpovedal Hwang In-Beom, no krátko na to pridal druhý zásah Juhoameričanov Matias Vecino. Kórejčania dostali v závere loptu dvakrát do siete, no góly neplatili pre ruku a ofsajd. Bolívia vyhrala v Džidde nad Saudskou Arábiou 2:1 vďaka gólom Marcela Morena a Carmela Algaranaza. Za domácich skóroval z penalty Salem al Dawsari.

Uzbekistan - Venezuela 1:1 (0:1)

Góly: 78. Jachšibojev - 6. Gonzalez, ČK: 67. Fuentes (Ven.)

SAE - Thajsko 2:0 (0:0)

Góly: 55. Suhali, 79. Mohameed

Arménsko - Cyprus 2:2 (0:1)

Góly: 51. a 59. Ranos - 43. a 83. Christofi, ČK: 89. Artymatas (Cyp.)

Kórejská republika - Uruguaj 1:2 (0:1)

Góly: 51. Hwang In-Beom - 10. Coates, 64. Vecino

Čile - Paraguaj 3:2 (1:2)

Góly: 25. Diaz, 76. Sanchez, 90.+2 Silva (vlastný) - 32. Rojas, 34. Avalos, ČK: 81. Diaz - 81. Sosa

Austrália - Ekvádor 1:2 (1:0)

Góly: 16. Borrello - 51. Estupinan (z 11m), 65. Pacho

Japonsko - Kolumbia 1:2 (1:1)

Góly: 3. Mitoma - 33. Duran, 61. Borre