Jenčušová sa stala majsterkou SR, za juniorov triumfovala Bodoríková

Nora Jenčušová, archívna snímka. Foto: TASR Roman Hanc

Pôvodne mali ženy absolvovať päť okruhov a takmer 100 km, pre nepriaznivé počasie však skrátili trasu o jeden okruh.

Mladá Vožice 25. júna (TASR) - Nora Jenčušová získala titul majsterky Slovenska, keď suverénnym spôsobom zvíťazila v sobotných pretekoch žien elite na spoločných MSR a MČR v cestnej cyklistike. Na cestách v okolí českého mesta Mladá Vožice predviedla dominantný výkon a v cieli triumfovala s takmer päťminútovým náskokom pred Barborou Švrčkovou. Tretiu priečku obsadila Tereza Medveďová.

Pôvodne mali ženy absolvovať päť okruhov a takmer 100 km, pre nepriaznivé počasie však skrátili trasu o jeden okruh. Tesne pred štartom pretekov husto pršalo a cesty boli mokré. Jenčušová nemala v národnom šampionáte konkurentku, no ani ona nestačila tempu najsilnejších českých cyklistiek. "Preteky hodnotím celkom dobre, aj keď to bol chaos. Išlo sa dobré tempo. Necítila som super dobré nohy. Forma nevyšla tak, ako som chcela. Možno mi chýbalo lepšie rozjazdenie, lebo som mala krízu v prvom kopci. Mrzí, že som nedošla v prvej skupine. V poslednom kopci ušla jedna Češka, nikto po nej nešiel, a celý som ho ťahala ja, aby som pomohla Markéte Hajkovej," uviedla pre portál cycling-info.sk Jenčušová (BePink), ktorá nadviazala na svoj triumf z časovky. Titul majsterky Česka si vybojovala Tereza Neumanová.

Medzi juniormi získal slovenský titul Tomáš Sivok (Team Franco Ballerini), ktorý zvládol 118 kilometrov za 3:02:39 hodiny. Z dievčat bola na skrátenej trase najlepšia Simona Bodoríková z tímu CK EPIC Dohňany (2:26:03).

Spoločné MSR a MČR v cestnej cyklistike

ženy elite: 1. Nora Jenčušová (BePink) 2:16:47 h, 2. Barbora Švrčková (BRS - Kaktus bike) +4:58, 3. Tereza Medveďová (ŠK Železiarne Podbrezová) +7:43

juniorky: 1. Simona Bodoríková (CK EPIC Dohňany) 2:26:03 h, 2. Terézia Ciriaková (CyS - Akadémia Petra Sagana) rovnaký čas ako víťazka, 3. Klaudia Varšová (Cyklo Spiš) +2:24

juniori: 1. Tomáš Sivok (Team Franco Ballerini) 3:02:39 h, 2. Christian Haas (CKM Poprad) +27 s, 3. Samuel Novák (Borgo Molino Rinascita Friuli) +31