Utorok 14. máj 2024Meniny má Bonifác

Jensen na čele produktivity, Slovák Cehlárik druhý

Dánski hokejisti zľava Frederik Storm, strelec gólu Markus Lauridsen a Nicklas Jensen sa tešia po strelení víťazného gólu na 3:2 v predĺžení zápasu základnej A-skupiny Veľká Británia - Dánsko na 84. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Foto: TASR/AP

Po troch zápasoch mal na konte 7 bodov za 4 góly a 3 asistencie.

Riga 25. mája (TASR) - Dánsky útočník Nicklas Jensen bol po utorňajších popoludňajších zápasoch na čele produktivity hokejových MS v Rige. Po troch zápasoch mal na konte 7 bodov za 4 góly a 3 asistencie. Druhý bol slovenský útočník Peter Cehlárik, ktorý nazbieral rovnako ako Nemec Marcel Noebels 6 bodov za 2 góly a 4 asistencie.

Cehlárik zároveň patril so štyrmi asistenciami medzi trojicu lídrov v tomto ukazovateli.

Štatistiky MS po popoludňajších zápasoch 5. hracieho dňa:

Individuálne štatistiky:

Najproduktívnejší hráči: 1. Nicklas Jensen (Dán.) 7 bodov (4 góly + 3 asistencie), 2. Peter CEHLÁRIK (SR) a Marcel Noebels obaja po 6 (2+4), 4. Matthias Plachta 5 (3+2), 5. Lukas Reichel (všetci Nem.) 5 (2+3)

Najlepší strelci: 1. Jensen 4 góly, 2. Plachta, Timo Meier (Švajč.), Mathias Trettenes (Nór.), Anton Burdasov (Rus.) všetci po 2 góly, ... 10. CEHLÁRIK, HRIVÍK, POSPÍŠIL a ďalších 12 hráčov po 2.

Najlepší asistenti: 1. CEHLÁRIK, Mikkel Bödker (Dán.), Marcel Noebels (Nem.) všetci po 4 asistencie, 4. Markus Eisenschmid, Lukas Reichel, Nicolas Krammer (všetci Nem.), Filip Hronek (ČR), Nicklas Jensen, Markus Lauridsen (obaja Dán.) všetci po 3 asistencie

Úspešnosť na vhadzovaniach: 1. Tobias Lindström (Nór.) 76,92 %, 2. Robin Hanzl (ČR) 75,00 %, 3. Kevin Rooney (USA) 70,97 %, 4. Petri Kontiola (Fín.) 68,75 %, 5. Christoph Bertschy (Švajč.) 67,74 %, ... 13. Michal KRIŠTOF (SR) 60,42 %,

Účasť na ľade pri strelených/inkasovaných góloch (+/- body): 1. Marcel Noebels a Leonhard Pföderl po +6, 3. Lukas Reichel +5, 4. Moritz Müller (všetci Nem.) +5, 5. CEHLÁRIK, HRIVÍK a ďalší dvaja hráči po +5

Najviac trestných minút: 1. Nikita Komarov (Biel.) a Jonas Müller obaja 25 tr. minút, 3. Korbinian Holzer (obaja Nem.) 16, 4. Stefano Giliati (Tal.) 14, 5. Emil Lilleberg (Nór.) 12., 12. CEHLÁRIK 4

Úspešnosť zásahov brankárov: 1. Reto Berra (Švajč.) 100 %, 2. Danny Taylor (Biel.) 98,28 %, 3. Matiss Kivlenieks (Lot.) 97,10 %, 4. Mathias Niederberger (Nem.) 96,92 %, 5. Jussi Olkinuora (Fín.) 96,67 %, ... 8. Július HUDÁČEK 95,00 %, 11. Branislav KONRÁD (obaja SR) 94,44 %.

Tímové štatistiky:

Úspešnosť streľby: 1. Nemecko 16,50 %, 2. Rusko 12,24 %, 3. Dánsko 12,07 %, 4. Taliansko 11,36 %, 5. Švajčiarsko 10,34 %, 6. SLOVENSKO 9,43 %

Úspešnosť využitia presiloviek:
1. Švajčiarsko 50,00 %, 2. Česko 42,86 %, 3. SLOVENSKO 33,33 %, 4. Nórsko 33,33 %, 5. Dánsko 30,00 %

Úspešnosť v oslabení: 1. Dánsko, Kazachstan a USA všetci 100 %, 4. Lotyšsko 90,00 %, 5. Nemecko 81,82 %, ... 8. SLOVENSKO 75,00 %

Najviac trestných minút: 1. Nemecko 61 tr. minút, 2. Bielorusko 49, 3. Taliansko a Lotyšsko po 32, 5. Veľká Británia 28, ... 8. SLOVENSKO 20.