< sekcia Šport

John Scott ukončil kariéru

John Scott fualuje Louia Erikssona. Foto: TASR/AP

John Scott nebol nikdy draftovaný a v NHL sa prvýkrát objavil až ako 26-ročný.

New York 6. novembra (TASR) - Kanadský hokejista John Scott ukončil aktívnu kariéru. Už bývalý útočník sa do povedomia dostal najmä vďaka nečakanej účasti v Zápase hviezd NHL v roku 2016, do ktorého bol nominovaný vďaka enormnej podpore hlasujúcich fanúšikov. Scott o ukončení kariéry informoval prostredníctvom Twitteru.

John Scott nebol nikdy draftovaný a v NHL sa prvýkrát objavil až ako 26-ročný. Príležitosť dostal v klube Minnesota Wild, neskôr však pôsobil aj v organizáciách Chicaga Blackhawks, New Yorku Rangers, Buffala Sabres, San Jose Sharks, Arizony Coyotes a naposledy Montrealu Canadiens. Hoci bol útočník, kanadské body na jeho konto pribúdali veľmi pomaly. Vo svojich tímoch patril k "zlým mužom" a nezriedka sa púšťal do pästných výmen. V NHL odohral celkovo 290 zápasov, v ktorých strelil 5 gólov, pridal 6 asistencií a nazbieral aj 566 trestných minút.

V sezóne 2015/2016 fanúšikovia využili voľnú ruku pri výbere hráčov do Zápasu hviezd a za Scotta hlasovali do takej miery, že ho skutočne nominovali medzi ligovú smotánku.

Scott bol kapitán tímu Pacifickej divízie, v ktorej reprezentoval tím Arizona Coyotes, hoci v tej chvíli už bol hráč Montrealu Canadiens. "Bola to tá najlepšia vec, akú som kedy v hokeji zažil. Bolo to hektické, prešlo to rýchlo, ale veľmi sa mi to páčilo," uviedol po pamätnom Zápase hviezd vtedy 33-ročný Scott. Svoj tím napokon doviedol k celkovému víťazstvu a získal aj prestížne ocenenie pre najužitočnejšieho hráča zápasu.