Utorok 7. máj 2024Meniny má Monika

Juventus Turín vyhral šiesty taliansky titul za sebou a 33. v histórii

Futbalisti Juventusu Turín sa tešia z postupu do finále Ligy majstrov, ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

AS Rím na druhom mieste zaostáva o štyri body napriek víťazstvu 5:3 na pôde Chieva Verona.

Rím 21. mája (TASR) - Futbalisti Juventusu Turín si v nedeľu zabezpečili šiesty taliansky titul za sebou. Takáto šnúra sa v Serie A dosiaľ nikomu nepodarila, "stará dáma" ju spečatila nedeľňajším domácim triumfom 3:0 nad Crotone v predposlednom kole. V klubovej histórii ide o 33. ligovú trofej, AS Rím na druhom mieste zaostáva o štyri body napriek víťazstvu 5:3 na pôde Chieva Verona.

Mario Mandžukič otvoril skóre v 12. minúte, Paula Dybala do polčasu zdvojnásobil vedenie a Alex Sandro stanovil výsledok sedem minút pred vypršaním riadneho hracieho času. SSC Neapol zdolal v sobotu Fiorentinu 4:1 a je jeden bod za AS v boji o druhú priamu miestenku do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Juventus získal v stredu Taliansky pohár po úspechu 2:0 nad Laziom Rím a dosiahol rekordné tretie domáce double za sebou. Stále má šancu na svoje premiérové treble, 3. júna si zmeria sily s Realom Madrid vo finále Ligy majstrov.

"Napísali sme jednu z najúžasnejších kapitol futbalovej histórie. Víťazenie je vždy zložité, na udržanie sa na vrchole sa musia obetovať všetci. Pokiaľ chcete uspieť v každom zápase, zakaždým potrebujete skoncentrovať hlavu aj nohy," citovala agentúra AP kapitána a veterána v bránke Juve Gianluigiho Buffona, ktorý sa v Serie A radoval už v rokoch 2002 a 2003.