Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 22. jún 2024Meniny má Paulína
< sekcia Šport

Kahn ľutuje, že Nagelsmanna o odvolaní neinformovali včas

Nový tréner Bayernu Mníchov Thomas Tuchel sedí vedľa predsedu predstavenstva Olivera Kahna. Foto: TASR/AP

Bayern sa dostal na čelo Bundesligy po víťazstve nad Borussiou Dortmund 4:2. Thomas Tuchel tak na lavičke Bavorov absolvoval víťaznú premiéru.

Berlín 2. apríla (TASR) - Vedenie futbalového tímu Bayern Mníchov neskontaktovalo bývalého kouča Juliana Nagelsmanna skôr, ako do médií prenikli správy o jeho odvolaní. Predseda predstavenstva Bayernu Oliver Kahn vyjadril ľútosť, že sa nepodarilo Nagelsmanna informovať prvého.

Nagelsmana odvolali 24. marca, ale informácie o jeho konci v klube sa objavili už deň predtým. Kahn uviedol pred zápasom s lídrom tabuľky Dortmundom, že priebeh udalostí bol katastrofálny: "Nechceli sme informovať Nagelsmanna, ktorý bol na dovolenke, o jeho odvolaní telefonicky. Potrebný bol osobný rozhovor." Kahn je presvedčený, že médiá neinformoval nikto z klubu: "Určite nie. Od začiatku bolo jasné, že prvý mal byť informovaný Nagelsmann. To sme urobili aj po úniku informácií."

Bayern sa dostal na čelo Bundesligy po víťazstve nad Borussiou Dortmund 4:2. Thomas Tuchel tak na lavičke Bavorov absolvoval víťaznú premiéru. Informovala agentúra DPA.