< sekcia Šport

Kalinič odmietol nastúpiť proti Nigérii, Dalič ho vyradil z kádra

Hráč Chorvátska Nikola Kalinič. Foto: TASR/AP

Útočník AC Miláno mal v záverečných piatich minútach stretnutia nahradiť na ihrisku Maria Mandžukiča.

Moskva 18. júna (TASR) - Nikola Kalinič už nie je súčasť kádra chorvátskej futbalovej reprezentácie na MS v Rusku. Tridsaťročný útočník odmietol nastúpiť z lavičky do sobotňajšieho zápasu D-skupiny s Nigériou a tréner Zlatko Dalič ho následne vyradil z kádra a poslal z Ruska domov.

"Kalinič sa počas druhého polčasu zápasu proti Nigérii rozcvičoval, odmietol však nastúpiť do zápasu. Ako dôvod uviedol bolesť chrbta," citovala Daliča agentúra DPA. "Podobná situácia nastala aj 3. júna v prípravnom zápase proti Brazílii v Anglicku. Povedal, že sa necíti dobre, čím zdôvodnil aj neúčasť na tréningu. Jeho rozhodnutie som akceptoval. Potrebujem však hráčov, ktorí sú pripravení kedykoľvek nastúpiť a preto som urobil toto rozhodnutie," vysvetlil kouč.

Útočník AC Miláno mal v záverečných piatich minútach stretnutia nahradiť na ihrisku Maria Mandžukiča. Trénerovi Daličovi však údajne povedal, že nemôže nastúpiť, lebo ho bolí chrbát. Na trávnik išiel z lavičky Marko Pjaca. Kalinič odohral za národné mužstvo 42 zápasov a strelil 15 gólov.

Keďže Chorvátsko už absolvovalo úvodný zápas na MS, nemôže za Kaliniča povolať náhradníka a na turnaji bude pokračovať s 22-členným kádrom. Nasledujúci zápas odohrá vo štvrtok od 20.00 h SELČ proti Argentíne.