Quantcast
< sekcia Šport

Fed Cup: Kanaďanky prídu do Bratislavy definitívne bez Bouchardovej

Na archívnej snímke Kanaďanka Eugenie Bouchardová beží s kanadskou vlajkou po výhre nad Slovenkou Janou Čepelovou a zisku rozhodujúceho tretieho bodu v úvodnej dvojhre druhého dňa o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie medzi Kanadou a Slovenskom v Quebecu 20. apríla apríla 2014. Foto: TASR/AP

Bouchardová bola predvlani v Quebecu hlavnou strojkyňou kanadského postupu do svetovej skupiny, keď vo dvojhrách zdolala Kristínu Kučovú i Janu Čepelovú.

Bratislava 11. apríla (TASR) - Kanadská tenisová jednotka Eugenie Bouchardová definitívne nepricestuje do Bratislavy na barážový zápas o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie proti Slovensku (16.-17. apríla na antuke v NTC). Pre oficiálnu stránku Slovenského tenisového zväzu to potvrdil manažér kanadského tímu André Barette.

Bouchardová bola predvlani v Quebecu hlavnou strojkyňou kanadského postupu do svetovej skupiny, keď vo dvojhrách zdolala Kristínu Kučovú i Janu Čepelovú. "Eugenie si musí doliečiť zranenie brušného svalu z minulotýždňového turnaja v Charlestone. Štvrtou hráčkou tímu bude juniorka Charlotte Robillardová-Millettová," povedal pre stz.sk kanadský manažér.

Robillardová-Millettová mala priletieť v pondelok večer priamo z čínskeho Čcheng-tu, kde štartovala na ITF Junior Masters a obsadila konečné tretie miesto. Vo štvrťfinálovom prvom kole zdolala najlepšiu slovenskú juniorku Terezu Mihalíkovú. Okrem Robillardovej-Millettovej sú v Bratislave už všetky tri hráčky kapitána Sylvaina Bruneaua, Sandra Fichmanová priletela v pondelok ráno.