Pondelok 6. máj 2024Meniny má Hermína

Kanaďania bez problémov zdolali Francúzsko, Sharp nazbieral päť bodov

Hokejisti Kanady sa tešia z gólu v dueli s Francúzskom. Foto: TASR/AP

Hrdinom zápasu sa stal Patrick Sharp, ktorý nazbieral päť bodov za gól a štyri asistencie.

Helsinki 7. mája (TASR) - Kanadskí hokejisti zdolali v pondelňajšom zápase majstrovstiev sveta Francúzsko vysoko 7:2 a posunuli sa na čelo tabuľky helsinskej skupiny.

"Javorové listy" si v stredu o 20.15 miestneho času (19.15 SELČ) zmerajú sily so Švajčiarskom, Francúzov čaká o deň neskôr domáce Fínsko.

Favoriti nenechali nič na náhodu a už od úvodu sa pustili do svojho súpera. Prvá tretina bol v réžii tretieho kanadského útoku v zložení Sharp, Nugent-Hopkins, Benn, ktorý sa podpísal pod všetky štyri góly.

V poslednej minúte dejstva Henderson ešte znížil na 1:4, ale o výsledku už bolo prakticky rozhodnuté. V druhej tretine strelili oba tímy po jednom góle a v záverečnej pridala Kanada ďalšie dva.

A-skupina - Helsinki:

Francúzsko - Kanada 2:7 (1:4, 1:1, 0:2)
20. Henderson, 34. Rouleau (Roussel) - 2. Nugent-Hopkins (Sharp, Benn), 10. Sharp (Tavares, Nugent-Hopkins), 14. Benn (Sharp, Schenn), 18. Benn (Perry), 34. Eberle (Sharp, Keith), 50. Nugent-Hopkins (Sharp, Methot), 53. Perry (Getzlaf, Kane). Rozhodcovia: Brüggeman, Jablukov (obaja Nem.) - Blumel (ČR), Dahmen (Švéd.), vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.

Francúzsko: Lhenry - Bachet, Hecquefeuille, Amar, Rouleau, Manavian, Besch, Moisand - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - S. da Costa, Roussel, Guttig - Henderson, Bertrand, Raux - Lamperier, T. Da Costa, Fleury

Kanada: Dubnyk - Phaneuf, Keith, Schenn, Bouwmeester, Methot, Quincey, Murray - Eberle, Tavares, Skinner - Perry, Getzlaf, Kane - Sharp, Nugent-Hopkins, Benn - O'Reilly, Ladd, Purcell