< sekcia Šport

Kanaďania Paré a Prince môžu hrať za Bielorusko na MS 2021

Na archívnej snímke kanadský hokejový útočník Francis Paré v drese bratislavského Slovana. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bielorusi nastúpia na MS vo svojom otváracom zápase v Rige proti Slovensku. Duel je na programe v otvárací deň turnaja, v piatok 21. mája o 20.15 SELČ v Olympijskom športovom centre.

Minsk 23. februára (TASR) - Kanadskí hokejisti Shane Prince a Francis Paré dostali bieloruské občianstvo a môžu reprezentovať Bielorusko na blížiacich sa MS v Rige. Bieloruská hokejová federácia (BIHA) požiadala o povolenie Medzinárodnú hokejovú federáciu (IIHF), ktorá vydala súhlasné stanovisko.

V bieloruskej reprezentácii by sa na MS mohol objaviť aj brankár Danny Taylor, aj o potvrdenie jeho účasti požiada BIHA predstaviteľov IIHF. Stane sa tak koncom marca, keď Taylor splní jednu z podmienok reprezentácie novej krajiny. Hokejista v nej musí nepreteržite odohrať 480 dní. Všetci traja hokejisti hrajú od sezóny 2019/2020 v Diname Minsk, Paré pôsobil v sezóne 2015/2016 v Slovane Bratislava. V 16 dueloch v KHL vtedy nazbieral päť bodov za tri góly a dve asistencie. "Mne sa v Bielorusku veľmi páči. Najdôležitejšie je, že sú tu úžasní ľudia, ktorí sú vždy pripravení pomôcť. Keď som dostal ponuku hrať za národný tím, bol som nadšený. Je ťažké nájsť správne slová. Vynaložím všetko úsilie, aby som tímu pomohol a potešil fanúšikov v celej krajine," citoval Princea portál hockey.by.

Bielorusi nastúpia na MS vo svojom otváracom zápase v Rige proti Slovensku. Duel je na programe v otvárací deň turnaja, v piatok 21. mája o 20.15 SELČ v Olympijskom športovom centre. V A-skupine sú spolu s nimi ešte Rusko, Švédsko, Česko, Švajčiarsko, Dánsko a Veľká Británia.