Utorok 30. apríl 2024Meniny má Anastázia

Kanaďanky zdolali Francúzsko 2:1, rozhodla štvorhra

Kanadská tenistka Francois Abandová sa teší po víťazstve nad Francúzkou Fionou Ferrovou v zápase A-skupiny Kanada - Francúzsko na finálovom turnaji Pohára Billie-Jean Kingovej v Prahe 1. novembra 2021. Foto: TASR/AP

Proti Fione Ferrovej Abandová otočila nepriaznivý vývoj a zvíťazila 4:6, 6:4, 6:4.

Praha 1. novembra (TASR) - Belgické tenistky zvíťazili v úvodnom vystúpení v B-skupine na finálovom turnaji Pohára Billie-Jean Kingovej v Prahe nad Bieloruskom 2:1. O prvý bod sa postarala Greetje Minnenová, ktorá v súboji tímových dvojok zdolala Irinu Šimanovičovú hladko 6:2, 6:2. Rozhodujúci druhý získala v O2 aréne Elise Mertensová po triumfe 6:2, 4:6, 6:2 nad Aleksandrou Sasnovičovou.

V A-skupine rozhodla o víťazstve Kanady nad Francúzskom 2:1 záverečná štvorhra, v ktorej pár Gabriela Dabrowská, Rebeca Marinová uspel v súboji s dvojicou Alize Cornetová, Clara Burelová 6:3, 7:6 (6). Zámorský tím poslala do vedenia Francoise Abandová. Proti Fione Ferrovej otočila nepriaznivý vývoj a zvíťazila 4:6, 6:4, 6:4. V druhej dvojhre si Cornetová poradila s Marinovou 6:4, 7:6 (5).