Nedela 2. jún 2024Meniny má Xénia, Oxana

Slovenský štvorkajak v 1000 m na ME obsadil 7. miesto

Ilustračná snímka. Foto: TASR Ján Súkup

V pretekoch zaostal za víťaznou posádkou z Bieloruska o 3,824 sekundy. Striebro si v neolympijskej disciplíne vybojovali Maďari s 0,673 sekundovým mankom, tretí boli Rusi.

Poznaň 4. júna (TASR) - Slovenský štvorkajak v zložení Tomáš Holka, Milan Dörner, Marko Ujvári, Gábor Jakubík obsadil vo finále na 1000 metrov na ME v rýchlostnej kanoistike 7. miesto. V piatkových pretekoch zaostal za víťaznou posádkou z Bieloruska o 3,824 sekundy. Striebro si v neolympijskej disciplíne vybojovali Maďari s 0,673 sekundovým mankom, tretí boli Rusi.

V ženskej C2 na 1000 m obsadili Dagmar Čulenová s Romanou Jakubisovou 6. priečku. Zlato získali Maďarky Tamara Csipesová s Erikou Medveczkyovou, ktoré boli o 14,440 sekundy rýchlejšie ako Slovenky. Na pódiu ich doplnili druhé Španielky Laia Pelachsová a Begona Lazkanová respektíve domáce Poľky Martyna Klattová so Sandrou Ostrowskou.