< sekcia Šport

Kanoistka Ladičová v C1 na 200 m iba do B-finále

Na snímke Gabriela Ladičová. Foto: TASR Pavel Neubauer

Možnosť zabojovať o OH 2020 ešte Ladičová bude mať v novej sezóne na podujatí Svetového pohára v Duisburgu a na kontinentálnej olympijskej kvalifikácii.

Szeged 23. augusta (TASR) - Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Ivana Mládková na MS v Szegede nepostúpila do A-finále K1 na 200 m trati. V treťom semifinále skončila piata s vyše sekundovou stratou na víťaznú Poľku Martu Walczykiewiczovú. V tejto disciplíne tak nezíska olympijskú miestenku na OH 2020 v Tokiu, šancu ešte bude mať na päťstovke.

"Určite som veľmi sklamaná aj s výkonom. Ani rozjazda sa mi nepodarila, teraz to bolo ešte horšie. Už ráno som sa cítila nejako divne, myslela som si, že je to nervozita, ale ani teraz mi nie je dobre. Dúfam, že sa na zajtrajšie semifinále päťstovky dám dohromady, pretože ma čakajú ťažké súperky. Určite však ešte zabojujem. Mrzí ma to najmä preto, že som sa túto sezónu cítila najlepšie za uplynulé roky, preto som smutná, že som to nezvládla. Bojovala som až do konca, ale nie som spokojná," povedala Mládková.

Semifinále nevyšlo podľa predstáv ani singlkanoistke Gabriele Ladičovej. Vo svojej jazde dopádlovala piata a v Szegede si nezabezpečí účasť v Tokiu. Počas víkendu ju čaká B-finále C1 na 200 m trati. Možnosť zabojovať o OH 2020 ešte bude mať v novej sezóne na podujatí Svetového pohára v Duisburgu a na kontinentálnej olympijskej kvalifikácii.

"Uvidíme ako dopadne B-finále na dvestovke, podľa toho budem vedieť povedať, či som spokojná. Je to tu veľmi vyrovnané, takže by ma potešili popredné priečky. Napriek tomu, že som nepostúpila som s jazdou spokojná, vyšla mi, nestačilo to na A-finále, musím sa s tým zmieriť," uviedla Ladičová.