Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Kohút v Račiciach vo finále C1 na 500 m 7., Beňo v K1 8.

Račice 19. mája (TASR) - Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Rastislav Kohút obsadil v A-finále C1 na 500 m na druhom podujatí Svetového pohára v Račiciach siedme miesto, z víťazstva sa tešil domáci Čech Martin Fuksa. V K1 skončil Ľubomír Beňo ôsmy s takmer osemsekundovou stratou na víťazného Austrálčana Kena Wallaca. V B-finále K1 žien na 200 m zdolala Martina Kohlová krajanku Ivanu Kmeťovú a vybojovala si v tejto disciplíne miestenku na ME v portugalskom Montimore.

Kohút bol so siedmym miestom spokojný

Kohút bol so siedmou priečkou spokojný. "Aj na neolympijskej 500-ke bola veľmi dobrá konkurencia a A-finále je na každom Svetovom pohári dobré umiestnenie. Takže z tohto pohľadu som spokojný. Uvidím, ako sa to odzrkadlí v nominácii na ME. V rozjazde som išiel hlavne na postup, v semifinále samozrejme naplno, tam som vyradil parťáka Mateja Rusnáka a vo finále som zo seba vydal úplne všetko," povedal Kohút pre oficiálnu stránku Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky www.canoe.sk.

Beňo taktiež netajil spokojnosť

Aj Beňo vyslovil s vystúpením vo finále na 500 m spokojnosť. "Myslím že A-finále na 500 metrov mi vyšlo podľa predstáv. Už to že som sa tam dostal je dobrý výsledok. Mávam problémy dostať sa do top formy, zvyčajne sa mi to darí až v júli či auguste. Je pozitívne, že tentoraz mi úvod sezóny sadol a keď to bude mať stúpajúcu tendenciu bude len a len dobre. Konkurencia v K1 je nabitá, uvidím na akej trati dostanem na ME dôveru, mne osobne v poslednej dobe viac ide neolympijská 500 m trať, ale viac inklinujem ku kratšej dvojstovke. Predsa len som šprintérsky typ."

Kohlová sa kvalifikovala na európsky šampionát

Kohlovú potešilo, že v šprinte získala miestenku na európsky šampionát na úkor svojej dlhoročnej kolegyne z dvojkajaka Kmeťovej. "Z tohto výsledku sa veľmi teším. Štart nebol stopercentný, keby bol, možno by som B-finále aj vyhrala. Teším sa z druhého miesta, ktoré mi zabezpečilo možnosť štartovať na tejto trati na ME a zároveň mám radosť že prvá bola moja sparingpartnerka Špela Ponomarenková. Bolo to emotívnejšie ako inokedy, lebo všetky tri sme boli vedľa seba. Na jednej strane Ivana, nad ktorou som chcela vyhrať, na druhej Špela, niekoľkonásobná medailistka z MS. Vedela som že keď s ňou udržím tempo, tak to bude dobré. Bola som včera sklamaná, teraz je to už trošku lepšie, ale ja sa na tej 500-ke stále cítim najlepšie. O dva týždne v Poznani na SP budem štartovať na 200 aj na 500 m, pred ME trošku vyladím formu na 200 metrov, ale polkilometrová trať je a bude stále prioritou," povedala slovenská kajakárka pre canoe.sk.