Quantcast
< sekcia Šport

Karhan najlepším hráčom Corgoň ligy, Griga opäť top trénerom

Na snímke ocenený defenzívny záložník Miroslav Karhan (Trnava) na slávnostnom galavečeri Jedenástka roka futbalovej Corgoň ligy v sezóne 2011/2012 Foto: TASR/Martin Baumann

Z vlaňajšej top zostavy obhájili svoje posty len brankár Senice Petr Bolek a stredopoliar Marko Milinkovič zo Slovana.

Senec 6. júla (TASR) - Kapitán futbalistov Spartaka Trnava Miroslav Karhan si prevzal v rámci Ankety "11-ka Corgoň ligy 2011/12" cenu pre najlepšieho hráča minulej sezóny. Vlaňajší triumf v kategórii najlepší tréner zopakoval kouč FK Senica Stanislav Griga, ktorý medzičasom prevzal kormidlo reprezentačného výberu. Výsledky ankety, v ktorej hlasovali tréneri a funkcionári, vyhlásili v piatok na slávnostnom galavečeri v Hoteli Senec.

Tridsaťšesťročný Karhan, ktorý sa vrátil do Trnavy pred začiatkom minulej sezóny po dlhoročnom legionárčení a pomohol jej k celkovému druhému miestu v súťaži, sa ako jediný "spartakovec" vošiel do ideálnej jedenástky ročníka. "Ani neviem, komu sa skôr poďakovať. Určite mojej rodine, manželke a deťom. Vďaka patrí samozrejme tiež všetkým ľudom, ktorí robia futbal v Trnave, našim fantastickým fanúšikom a trénerovi Hoftychovi, ktorý keby nebol, asi by som už nehral futbal," vyhlásil Karhan po prevzatí ocenení.

Z vlaňajšej top zostavy obhájili svoje posty len gólman Senice Petr Bolek a stredopoliar Marko Milinkovič z bratislavského Slovana. Najpočetnejšie, hneď trojčlenné zastúpenie, mali v tohtoročnej jedenástke hráči majstrovskej Žiliny (Jozef Piaček, Ricardo Nunes, Tomáš Majtán) a Senice (Bolek, Nicolas Gorosito, Tomáš Kóňa). Dvoch hráčov "dodal" Slovan (Milinkovič, Mamadou Bagayoko) a po jednom Trnava (Karhan), AS Trenčín (Lester Peltier) a MFK Ružomberok (Pavol Masaryk).
Prvoligoví a reprezentační tréneri spolu so šiestimi funkcionármi Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a Únie ligových klubov (ÚLK) určili za Objav sezóny obrancu Norberta Gyömbéra z Dukly Banská Bystrica. Novinkou ankety bolo udelenie špeciálnej ceny pre projekty fan klubov, ktorú získali fan kluby Žiliny a Slovana Bratislava. "Do súťaže sa prihlásili tri kluby, pričom spoločnosť Heineken Slovensko napokon vybrala projekty fan klubu Slovana, ktorý v jarnej časti zaujal Mladým Slovanistom a Žiliny, kde sa podporili fanúšikovia zo sociálne slabšieho prostredia," uviedol prezident ÚLK Dušan Tittel.

Výsledky ankety ÚLK - Najlepší v Corgoň lige 2011/2012:Najlepšia Jedenástka: Petr Bolek (FK Senica) - Mamadou Bagayoko (ŠK Slovan Bratislava), Jozef Piaček (MŠK Žilina), Nicolas Gorosito (FK Senica), Ricardo Nunes (MŠK Žilina) - Miroslav Karhan (FC Spartak Trnava) - Lester Peltier (AS Trenčín), Tomáš Kóňa (FK Senica), Marko Milinkovič (ŠK Slovan Bratislava) - Pavol Masaryk (MFK Ružomberok), Tomáš Majtán (MŠK Žilina)

Najlepší tréner: Stanislav Griga (FK Senica)

Najlepší hráč: Miroslav Karhan (FC Spartak Trnava)

Objav sezóny: Norbert Gyömbér (FK Dukla Banská Bystrica)

Projekt fan klubov: Fan kluby MŠK Žilina a ŠK Slovan Bratislava

Futbal-CL: Karhan najlepším hráčom sezóny 2011/12Tu bude playerFutbal-CL: Griga opäť top trénerom sezóny 2011/2012Tu bude player