< sekcia Šport

KHL: Bakošov Vladivostok po siedmich rokoch v súťaži skončil

Slovenský tréner Admiralu Dušan Gregor (druhý zľava) na striedačke v zápase hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Admiral Vladivostok v Bratislave 2. novembra 2014. Foto: TASR/Michal Svítok

Admiral pôsobil v KHL od roku 2013 a počas siedmich sezón sa iba trikrát prebojoval do play off, pričom vždy stroskotal už v prvom kole.

Vladivostok 1. apríla (TASR) - Ruský klub Admiral Vladivostok nebude v sezóne 2020/2021 pôsobiť v Kontinentálnej hokejovej lige. Doplatil na rozhodnutie Ministerstva športu Prímorského kraja, ktoré presmerovalo finančné prostriedky pôvodne určené pre Admiral na boj proti šíreniu koronavírusu. Informoval o tom web championat.ru.

"Klub Admiral Vladivostok nebude v budúcej sezóne v KHL. Klub bude mať iba mládežnícke tímy v MHL a v súťaži hráčov do 18 rokov a aj mládežnícku športovú školu," uviedol v tlačovej správe.

Admiral pôsobil v KHL od roku 2013 a počas siedmich sezón sa iba trikrát prebojoval do play off, pričom vždy stroskotal už v prvom kole. V sezóne 2019/2020 získal 56 bodov a v tabuľke Východnej konferencie sa umiestnil na poslednom 12. mieste. Jeho dres obliekal aj slovenský útočník Martin Bakoš, ktorý sa stal najproduktívnejším hráčom aj najlepším strelcom mužstva. V 61 zápasoch získal 42 kanadských bodov za 19 gólov a 23 asistencií.