KHL: Čajkovský rozhodol o víťazstve Dinama Moskva v Čeľjabinsku

Michal Čajkovský, archívne foto. Foto: TASR Martin Baumann

Dvadsaťosemročný obranca sa presadil v 32. minúte a zaznamenal svoj štvrtý presný zásah v 25. zápase sezóny.

Moskva 22. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Michal Čajkovský strelil víťazný gól Dinama Moskva, ktoré v nedeľňajšom zápase KHL triumfovalo na ľade Traktoru Čeľjabinsk 5:2. Dvadsaťosemročný obranca sa presadil v 32. minúte a zaznamenal svoj štvrtý presný zásah v 25. zápase sezóny. Jeho tím si pripísal tretie víťazstvo za sebou.

Neftechimik Nižnekamsk si aj vďaka asistencii Libora Hudáčka poradil so Spartakom Moskva 5:2. Jeho brat Július začal duel na striedačke, po treťom inkasovanom góle v 37. minúte nahradil v bránke svojho kolegu Alexandra Truškova.

KHL - sumáre:

SKA Petrohrad - Amur Chabarovsk 5:3 (0:1, 1:0, 4:2)
Góly: 36. Marčenko, 41. Morozov, 46. Kamenev, 49. Kamenev, 52. Kemppainen - 9. Michasjonok, 42. Gorškov, 50. Gorškov

Neftechimik Nižnekamsk Spartak Moskva 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
Góly: 31. Porjadin, 33. Bryncev, 37. Čivilev, 42. Bjakin (HUDÁČEK), 54. Kučerjavenko - 43. Ljubimov, 45. Zubov

Salavat Julajev Ufa - Barys Nursultan 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 14. Hartikainen, 27. Kugryšev, 33. Kadejkin, 50. Vorobjov - 9. Starčenko

Traktor Čeľjabinsk - Dinamo Moskva 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Góly: 24. Osnovin, 35. Švarjov - 17. Jaškin, 25. Tarasov, 32. ČAJKOVSKÝ, 32. Lindberg, 41. Jaškin

Metallurg Magnitogorsk - Severstaľ Čerepovec 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Góly: 13. Potechin - 26. Petunin, 34. Matuškin, 45. Garejev, 49. Kodola