KHL: Cehlárik skóroval, Omsk prehral v Novosibirsku 4:5

Na snímke zľava Joshua Tetlow (V. Británia) a Peter Cehlárik (Slovensko) v druhom zápase základnej A-skupiny Veľká Británia - Slovensko na 84. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige, foto z archívu. Foto: TASR - Jaroslav Novák

HK Soči v zostave so slovenským útočníkom Martinom Bakošom vyhral na ľade Amuru Chabarovsk 2:0. Zaznamenal tak tretí triumf za sebou.

Moskva 26. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Peter Cehlárik skóroval v piatkovom zápase KHL, no ani jeho gól neodvrátil prehru Avangardu Omsk na ľade Sibiru Novosibirsk 4:5. Reprezentačný útočník v 39. minúte vyrovnal na priebežných 3:3, keď prešiel cez obrancu Trevora Murphyho a na dvakrát prekonal Harriho Säteriho v bránke Sibiru.

Víťazný gól domácich strelil 20 sekúnd pred koncom tretej tretiny Nikita Korotkov. V drese Sibiru sa predstavil Cehlárikov krajan Michal Čajkovský, pripísal si iba dva dvojminútové tresty.

Útočník Alexej Makejev zariadil hetrikom víťazstvo Avtomobilistu Jekaterinburg na štadióne Admiralu Vladivostok 5:1.

KHL - piatok:

Amur Chabarovsk - HK Soči 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 25. Točickij, 59. Glotov

Admiral Vladivostok - Avtomobilist Jekaterinburg 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Góly: 37. Indrašis - 9. Makejev, 21. Makejev, 28. Cormier, 55. Makejev, 60. Bočarov

Sibir Novosibirsk - Avangard Omsk 5:4 (2:2, 1:1, 1:1)
Góly: 17. Golubev, 19. N. Shore, 28. Kručinin, 51. Murphy, 60. Korotkov - 3. Gricjuk, 8. Kaski, 39. CEHLÁRIK, 56. Šaripzjanov

Lokomotiv Jaroslavľ - Traktor Čeľabinsk 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly:7. G. Ivanov - 60. Kravcov, 64. Bailen

Jokerit Helsinki - CSKA Moskva 2:3 pp (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 25. a 32. Savinainen - 8. Plotnikov, 47. Andronov, 63. Slepyšev