< sekcia Šport

Ďaloga po vydarenej premiére za Slovan: Bola to divočina

Na snímke Marek Ďaloga (Slovan) v zápase hokejovej KHL Slovan Bratislava - Torpedo Nižnij Novgorod v Bratislave 29. augusta 2016. Foto: TASR/Martin Baumann

Slovenský obranca podpísal ročnú zmluvu so Slovanom len v nedeľu a už na druhý deň figuroval v zápasovej zostave. So svojím výkonom celkom spokojný.

Bratislava 30. augusta (TASR) - Slovenský hokejový obranca Marek Ďaloga zažil poriadne dramatickú, ale vydarenú premiéru v drese svojho nového zamestnávateľa Slovana Bratislava. Domáci v nej dlho prehrávali, no vďaka šiestim gólom v záverečnej tretine si pripísali prvé body do tabuľky KHL.

"Bola to veľká divočina, ale s dobrým koncom pre nás a to je dôležité. Prvé dve tretiny nám to príliš nešlo, no potom sme sa vyvarovali väčšiny chýb a začalo nám to tam padať. Tlačili sme sa do bránky, strieľali sme. Jednoducho sme robili to, čo od nás tréner chcel, a šťastie sa otočilo na našu stranu. Myslím si, že sme ukázali silu nášho kolektívu, že sa vieme zomknúť a pomôcť brankárovi, ktorý nás podržal," povedal po svojom prvom vystúpení v belasom drese.

Ďaloga si pochvaľoval vynikajúcu atmosféru na štadióne Ondreja Nepelu. "Je to tu niečo neobvyklé a človek si to dlho zapamätá. Stalo sa mi to už vlani, keď sme tu boli s Kazaňou. Potlesk cez hymnu ma prekvapil a som z toho šťastný. Môžem povedať, že je tu asi najlepšie publikum v celej KHL. Dobré bolo aj v Kazani, ale v iných mestách sa na to nechytajú," uviedol.

Ďaloga podpísal ročnú zmluvu so Slovanom len v nedeľu a už na druhý deň figuroval v zápasovej zostave. Problémy mu to však nerobilo: "Pripravoval som sa na to dôkladne. Už som chcel hrať hokej, chýbal mi a tešil som sa na to, kedy ma budú môcť zaradiť do zostavy. Som rád, že mi stihli zaregistrovať zmluvu a mohol som hrať."

Dvadsaťsedemročný bek bol so svojím vlastným výkonom celkom spokojný. "Snažil som sa hrať a pomôcť tímu. Slovan je proste Slovan. Mal som tu veľa známych ľudí a beriem to ako takú malú reprezentáciu." Trochu menej bol však spokojný tréner Miloš Říha, ktorý Ďalogovi vytkol príliš veľkú aktivitu smerom dopredu. "Na začiatku hral veľmi dobre, ale potom to už začal preháňať. Musí sa upokojiť. Máme veľa obrancov, ktorí tam lietajú a chcú sa ukázať, Kundrátek, Plastino, pridáva sa aj Švarný... Ja si myslím, že obranca nie je na to, aby sa ukazoval. Je tam preto, aby ho nebolo vidieť a robil svoju prácu. Čo spraví navyše, to je dobre pre mužstvo a tak ho je potom vidieť," uviedol na adresu svojho nového zverenca.