< sekcia Šport

KHL: O účastníkoch v budúcej sezóne sa rozhodne v máji alebo júni

Ilustračná snímka. Foto: FOTO TASR/AP

Uplynulý ročník museli pre pandémiu koronavírusu zrušiť 25. marca počas play off. Situácia ovplyvnila aj schvaľovanie klubov do ďalšej sezóny.

Moskva 13. mája (TASR) - O zahraničných účastníkoch v nasledujúcej sezóne rozhodne vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v máji, prípadne júni. Povedal to prezident ligy Alexej Morozov pre agentúru TASS.

Uplynulý ročník museli pre pandémiu koronavírusu zrušiť 25. marca počas play off. Situácia ovplyvnila aj schvaľovanie klubov do ďalšej sezóny. "KHL tradične rozhodovala o účastníkoch na konci marca, ale tento rok sme museli spraviť výnimku. Podrobne sledujeme vývoj situácie v zahraničí aj doma. Vedenie súťaže sa stretne v máji alebo júni, aby schválilo definitívnu podobu budúcej sezóny," povedal Morozov.

V minulej sezóne pôsobilo v KHL 24 klubov, okrem Ruska aj z Fínska, Bieloruska, Číny Kazachstanu a Lotyšska. V predchádzajúcich rokoch hral v súťaži aj slovenský zástupca Slovan Bratislava, ten opustil ligu pred ročníkom 2019/2020. Podľa Morozova je súčasný počet tímov optimálny a korešponduje so stratégiou KHL. "Na súčasnej podobe sme pracovali dlho a na základe prieskumov a odborných stanovísk si myslíme, že 24 klubov je optimálne číslo. Určite do toho nechceme nasilu zasahovať."