Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Prehrali štvrtýkrát v rade: Slovan neuspel v Minsku

Hráči Slovana, archívna snímka. Foto: TASR - Martin Baumann

V závere siahol tréner Országh po hre bez brankára, ale napriek niekoľkým šanciam jeho zverenci nedokázali skórovať.

Minsk 8. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zaknihovali v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) štvrtú prehru v sérii. Na ľade Dinama Minsk prehrali 3:5 a v tabuľke Západnej konferencie im naďalej patrí posledné 12. miesto.

Zverencov trénera Vladimíra Országha teraz čaká trojzápasová domáca séria, ktorú odštartujú v piatok 11. januára o 18.30 h proti Viťazu Podoľsk.

Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

2. A. Kosticyn (Tereščenko, Stepanov), 4. Howden, 29. Howden (Blum, Pulkkinen), 31. Howden (Gotovec, Pulkkinen), 60. Stepanov (Tereščenko, Wiercioch) - 1. Chipchura (Sukeľ), 23. Hrnka, 54. Taffe (Bailey). Rozhodovali: Kuľov, Cypľakov - Ivanov, Černyšjov, vylúčení: 5:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 7477 divákov.

Dinamo Minsk: Enroth – Blum, Wiercioch, Lisovec, Chenkeľ, Gotovec, Osipov – Stepanov, Tereščenko, A. Kosticyn – Pulkkinen, Booth, Howden – Kogaljov, Kovyršin, S. Kosticyn – Litvinov, Kitarov, Volkov – Gavrus

Slovan Bratislava: Čiliak – Sersen, Jánošík, Grman, Klok, Bačik, Gélinas, Švarný - Lunter, Sukeľ, Červený – Rau, Taffe, Chipchura – Lamper, Buc, Hrnka – Jeglič, Bailey, Sloboda - Baranov

Hneď v úvode zápasu sa strelecky presadili obe mužstvá. Slovan išiel do vedenia po zakončení Chipchuru, ale už po 17 sekundách vyrovnal Andrej Kosticyn. O tri minúty neskôr obrana Slovana nepokryla Howdena, ktorý prekonal Čiliaka po druhý raz. Oba tímy pokračovali v ofenzívnom predstavení, "belasí" vzápätí mohli vyrovnať, ale puk skončil iba na konštrukcii bránky. Domáci mali potom prevahu, ktorú vyjadrili aj počtom striel, ale Čiliaka do konca prvej tretiny už neprekonali.

Druhú tretinu začal lepšie Slovan. Hrnka si nakorčuľoval pred Enrotha a ponad rameno vyrovnal. Potom však opäť prevzali taktovku domáci. Na 3:2 zvýšil svojim druhým gólom v zápase Howden a ten istý hráč zavŕšil o dve minúty neskôr hetrik.

V tretej tretine mali šance oba tímy, ale skóre sa dlho nemenilo. V 54. minúte však hrali "belasí" v početnej výhode a Jeff Taffe s prispením obrancu Osipova dostal puk za chrbát Enrotha. V závere siahol tréner Országh po hre bez brankára, ale napriek niekoľkým šanciam jeho zverenci nedokázali skórovať. To sa napokon podarilo Stepanovovi, ktorý uzavrel skóre duelu do prázdnej bránky.