< sekcia Šport

Kittel verí, že sa v ďalšej sezóne vráti do víťazných koľají

Cyklista Marcel Kittel. Foto: TASR/AP

Kittel má za sebou veľmi zlú sezónu. Tento rok na najprestížnejšom podujatí Tour de France pre slabú kondíciu a zlý zdravotný stav ani neštartoval.

Berlín 4. decembra (TASR) - Nemecký cyklista Marcel Kittel chce čo najskôr hodiť za hlavu neúspešnú tohtoročnú sezónu a už sa teší na novú. V tom mu má pomôcť aj zmena tímu, keďže Giant-Alpecin vymenil za Etixx Quick-Step, v ktorom sa stretne aj so Slovákom Martinom Velitsom.

"Sebadôvera mi nechýba. Ak pôjde príprava podľa plánu a bez chorôb, nemám dôvod pochybovať o sebe alebo o tíme," povedal dvadsaťsedemročný špurtérsky špecialista. Prioritou má byť opäť schéma "dobre trénovať, jesť a spať". "To je poučenie z uplynulých rokov, pretože príliš veľa iných vecí zaberalo stále viac času a priestoru," citovala ho agentúra DPA.

Kittel má za sebou veľmi zlú sezónu. Kým v roku 2014 nazbieral množstvo etapových vavrínov, z toho až štyri vrátane záverečného na Tour de France, tento rok na najprestížnejšom podujatí pre slabú kondíciu a zlý zdravotný stav ani neštartoval. Jediným pozitívom bolo jedno víťazstvo na Okolo Poľska, kde získal aj zelený dres.

Nemecký "rýchlik" verí, že v nasledujúcej sa všetko vráti do starých - víťazných koľaji. "Môžem sa spoľahnúť na plnú podporu tímu. Výzva však bude nájsť pre mňa správny špurtérsky 'vláčik'," dodal.