Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Kläbo a Skistadová vyhrali šprinty v Tallinne

Na snímke lyžiarky na trati v semifinále šprintu žien voľne v behu na lyžiach na Svetovom pohári v estónskom Talline 21. marca 2023. Foto: TASR - AP

Kläbo triumfoval vo finále na 1,4 km trati voľne suverénnym spôsobom s náskokom 2,62 s pred Francúzom Lucasom Chavalatom, tretí skončil ďalší Nór Even Northug.

Tallinn 21. marca (TASR) - Nórski bežci na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo a Kristine Stavaas Skistadová vyhrali šprint Svetového pohára v estónskom Tallinne. Kläbo triumfoval vo finále na 1,4 km trati voľne suverénnym spôsobom s náskokom 2,62 s pred Francúzom Lucasom Chavalatom, tretí skončil ďalší Nór Even Northug.

Kläbo, ktorý už v predstihu získal veľký glóbus i malú guľu za šprint, si pripísal 65. víťazstvo v kariére a 18. v sezóne. V tomto ročníku vyhral deväť z dvanástich šprintov. V pretekoch voľnou technikou našiel premožiteľa len raz - vo švajčiarskom Davose bol druhý za Talianom Federicom Pellegrinom.

Skistadová nadviazala na šprintérske triumfy z Falunu i Drammenu a zavŕšila víťazný hetrik. Celkovo je to jej štvrté víťazstvo v prestížnom seriáli. Vo finále predstihla o 13 stotín Švédku Jonnu Sundlingovú - úradujúcu majsterku sveta i olympijskú šampiónku. Tretia finišovala Švajčiarka Nadine Fähndrichová. Vedenie v celkovom poradí SP si udržala Nórka Tiril Udnes Wengová.

Výsledky šprintu Svetového pohára v Tallinne:

muži: 1. Johannes Hösflot Kläbo (Nor.) 2:14,35 min., 2. Lucas Chavanat (Fr.) +2,62 s, 3. Even Northug (Nór.) +3,70, 4. Edvin Anger (Švéd.) +3,80, 5. Erik Valnes (Nor.) +7,08, 6. Marcus Grate (Švéd.) +15,77