< sekcia Šport

Kläbo pre obavy z koronavírusu vynechá najbližšie podujatia

Nórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo oslavuje v cieli po jeho víťazstve v stíhacích pretekoch na 15 kilometrov voľnou technikou Svetového pohára v behu na lyžiach vo fínskom meste Kuusamo 29. novembra 2020. Foto: TASR/AP

Trojnásobný olympijský šampión odštartoval sezónu dvoma víťazstvami a jedným druhým miestom na úvodnom podujatí vo fínskej Ruke, po ktorom sa usadil na čele celkového poradia SP.

Oslo 30. novembra (TASR) - Nórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo vynechá podujatia Svetového pohára v Davose (12. a 13. decembra) aj Drážďanoch (19. a 20. decembra). Pre obavy z pandémie nového koronavírusu sa v prestížnom seriáli nepredstaví do konca kalendárneho roka.

Trojnásobný olympijský šampión odštartoval sezónu dvoma víťazstvami a jedným druhým miestom na úvodnom podujatí vo fínskej Ruke, po ktorom sa usadil na čele celkového poradia SP. Vo Švajčiarsku ani Nemecku však nebude bojovať o ďalšie body. "V porovnaní s tým, čo sa momentálne deje vo svete, má súťaženie minimálnu prioritu. Nemyslím si, že teraz by sa malo cestovať, prichádza sa pri tom do kontaktu s mnohými ľuďmi, v lietadlách, na letiskách, v autobusoch. Nevystavím sa takémuto riziku," povedal Kläbo pre nórsku televíziu NRK.