< sekcia Šport

Klein s Poláškom postúpili do 2. kola štvorhry

Na snímke slovenský deblový pár Filip Polášek (vľavo) a Lukáš Klein sa tešia po výhre v 1. kole mužskej štvorhry na OH2020 v Tokiu v nedeľu 25. júla 2021. Pri spoločnej turnajovej premiére vyradili štvrtý nasadený pár Aslan Karacev, Daniil Medvedev reprezentujúci Ruský olympijský výbor (ROC) 7:5, 6:4. Foto: TASR - SOŠV/Andrej Galica

V úvodnom kole pri spoločnej turnajovej premiére vyradili štvrtý nasadený pár Aslan Karacev, Daniil Medvedev reprezentujúci Ruský olympijský výbor (ROC) 7:5, 6:4.

Tokio 25. júla (TASR) - Slovenskí tenisti Lukáš Klein s Filipom Poláškom sa prebojovali do 2. kola štvorhry na OH 2020 v Tokiu. V úvodnom kole pri spoločnej turnajovej premiére vyradili štvrtý nasadený pár Aslan Karacev, Daniil Medvedev reprezentujúci Ruský olympijský výbor (ROC) 7:5, 6:4. V 2. kole ich čaká americký tandem Tennys Sandgren, Austin Krajicek.

Na snímke slovenský tenista Filip Polášek odvracia úder na sieti v 1. kole štvorhry mužov počas XXXII. letných olympijských hier v Tokiu v nedeľu 25. júla 2021. V úvodnom kole štvorhry si Filip Polášek s Lukášom Kleinom zmerali sily so štvrtým nasadeným párom Aslan Karacev, Daniil Medvedev reprezentujúcim Ruský olympijský výbor (ROC).
Foto: TASR - SOŠV/Andrej Galica


Klein nastúpil na debla po náročnom trojsetovom singlovom maratóne s Austrálčanom Jamesom Duckworthom, v ktorom ťahal za kratší koniec. S Poláškom, úradujúcim deblovým šampiónom Australian Open, však mali od začiatku navrch. Hneď v úvodnom geme si pri podaní Medvedeva vypracovali tri brejkbaly. Hoci ani jeden nevyužili, v koncovke prvého setu slávili úspech, keď za stavu 5:5 Rusov brejkli pri podaní Karaceva. O osude druhého dejstva rozhodol deviaty gem, v ktorom Medvedev stratil servis. V ďalšej hre pri podaní Poláška odvrátili Slováci tri brejkbaly a zápas dotiahli do úspešného konca.

"Viedli sme 40:0 pri ich podaní hneď na začiatku a bola škoda, že sme ich nebrejkli. Ono je to dvojsečné, zvykne sa to nevyplatiť. Podržali sme si najbližšie dva servisy. Za seba poviem, možno to bude znieť namyslene, že to bol pre nás jeden z najlepších možných súperov, išlo len o to nezľaknúť sa mien z toho dôvodu, že s hrou, ktorú máme, to sedelo. Vedel som, že keď budeme dobre servírovať, vytvoríme si šance. Presne tak to aj bolo, že sme mali brejk v prvom sete a v druhom sme mali šance ešte pred brejkom. Na náš servis sa až do posledného gemu nehralo," povedal po výhre Polášek.

muži - štvorhra - 1. kolo:Lukáš KLEIN, Filip POLÁŠEK (SR) - Aslan Karacev, Daniil Medvedev (ROC-4) 7:5, 6:4