Quantcast
< sekcia Šport

Kohlschreiber po Wimbledone ukončí kariéru

Nemecký tenista Philipp Kohlschreiber odvracia loptičku Kanaďanovi Denisovi Shapovalovi v 1. kole dvojhry na grandslamovom tenisovom turnaji vo Wimbledone 29. júna 2021. Foto: TASR/AP

Kohlschreiber informoval, že kariéru ukončí okamžite po vypadnutí na londýnskej tráve, pričom na účasť v hlavnej súťaži musí absolvovať kvalifikáciu.

Londýn 20. júna (TASR) - Nemecký tenista Philipp Kohlschreiber ukončí kariéru po grandslamovom turnaji vo Wimbledone (27. júna - 10. júla).

"Bola to skvelá a nádherná kariéra. Čaká ma môj posledný turnaj. Som šťastný, že tu mám ďalší zápas a možno sa mi podarí hlavná súťaž," povedal 230. tenista svetového rebríčka ATP.

Kohlschreiber informoval, že kariéru ukončí okamžite po vypadnutí na londýnskej tráve, pričom na účasť v hlavnej súťaži musí absolvovať kvalifikáciu. Začal ju víťazstvom nad Francúzom Gregoireom Barrereom 6:2, 6:2. Počas kariéry získal osem titulov na okruhu ATP a práve vo Wimbledone dosiahol najlepší grandslamový výsledok. Je ním štvrťfinále z roku 2012, po ktorom dosiahol aj svoje najlepšie postavenie v rebríčku ATP - 16. miesto. "Pokúsim sa užiť si každý zápas. Mám za sebou fantastickú cestu, ktorá mi priniesla úžasné spomienky," poznamenal 38-ročný tenista.