Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 1. jún 2023Meniny má Žaneta
< sekcia Šport

Kojo dostal trest na 2 zápasy, Nellis s dištancom na 3 stretnutia

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bystričania nesúhlasia s výškou trestu pre útočníka Spišskej Novej Vsi Anthonyho Nellisa.

Bratislava 23. marca (TASR) - Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) potrestala obrancu Markusa Koja z klubu HC´05 Banská Bystrica zastavením činnosti na dva zápasy s účinnosťou od 22. marca. Trest na tri zápasy vymerala disciplinárka útočníkovi Spišskej Novej Vsi Anthonymu Nellisovi. Útočník Banskej Bystrice Andrej Bíreš vyviazol iba s napomenutím komisie a vo štvrťfinálovej sérii Tipos extraligy môže pokračovať.

"DK SZĽH minulý týždeň nesprávnym rozhodnutím zasiahla do priebehu nášho kola playoff. Po našom opätovnom podnete na začatie disciplinárneho konania, DK zmenila svoje rozhodnutie a podľa nás tentokrát rozhodla v prípade Nellisa správne," uviedol pre oficiálnu stránku Banskej Bystrice generálny manažér pre športovú oblasť Ľuboš Pisár.

Bystričania však nesúhlasia s výškou trestu pre útočníka Spišskej Novej Vsi Anthonyho Nellisa. "S čím ale nemôžeme súhlasiť, je výška trestu, ktorá je neadekvátna k závažnosti zranenia, ktoré Nellis spôsobil nášmu najlepšiemu strelcovi Troockovi, pre ktorého sa sezóna s najväčšou pravdepodobnosťou skončila. Je pre nás nepochopiteľné, ako môže byť trest pre Nellisa len o 1 zápas väčší ako pre Koja, keďže ide o zákrok, ktorý vedie k tomu, že je napadnutý hráč mimo hry do konca sezóny, naopak zákrok Koja nemá následky a napadnutý hráč dohral daný zápas a hral aj v ďalších zápasoch," dodal Pisár.