Kolín bez Dudu zdolal v prvom kole nováčika Schalke 3:1

Ondrej Duda. Foto: TASR - Jakub Kotian

Slovenský stredopoliar Ondrej Duda sedel iba na lavičke náhradníkov Kolína.

Berlín 7. augusta (TASR) - Futbalisti RB Lipsko remizovali v nedeľnom dueli prvého kole novej sezóny nemeckej Bundesligy na ihrisku VfB Stuttgart 1:1.

Štvrtý tím uplynulého ročníka súťaže viedol už vo 8. minúte, keď sa strelecky presadil francúzsky reprezentant Christopher Nkunku. Domáci Stuttgart vyrovnal ešte v prvom polčase zásluhou ďalšieho Francúza Naouiroua Ahamadu. Lipsko malo herne i strelecky navrch, no stačilo to iba na zisk bodu.

Hráči 1. FC Kolín vyhrali doma 3:1 nad nováčikom súťaže FC Schalke 04. Všetky góly padli až po zmene strán, keď už Schalke hralo bez vylúčeného Dominicka Drexlera. Slovenský stredopoliar Ondrej Duda sedel iba na lavičke náhradníkov Kolína.

Bundesliga - 1. kolo:

VfB Stuttgart – RB Lipsko 1:1 (1:1)

Góly: 31. Ahamada – 8. Nkunku

1. FC Kolín – FC Schalke 04 3:1 (0:0)

Góly: 49. Kilian, 65. Kainz, 80. Ljubičič - 76. Bülter, ČK: 35. Drexler (Schalke)