Kolín v základe s Dudom zdolal Augsburg 3:2 v 10. kole nemeckej ligy

Ilustračná snímka. Foto: TASR Pavel Neubauer

Slovenský reprezentant Ondrej Duda hral za domácich do 72. minúty a desať minút predtým videl žltú kartu.

Berlín 16. októbra (TASR) - Futbalisti Unionu Berlín potvrdili pozíciu lídra nemeckej Bundesligy. V zápase 10. kola vyhrali doma nad Borussiou Dortmund 2:0, keď sa o oba góly postaral už v prvom polčase stredopoliar Janik Haberer.

O štyri body za Unionom zaostáva Bayern Mníchov, ktorý v súboji o druhú priečku deklasoval Freiburg na svojom štadióne 5:0. O jasný triumf Bavorov sa postaralo päť rôznych strelcov - postupne skórovali Serge Gnabry, Eric Maxim Choupo-Moting, Leroy Sane, Sadio Mane a striedajúci Marcel Sabitzer. Freiburg je o bod za Bayernom na treťom mieste.

Kolín vyhral nad FC Augsburg 3:2. Dvoma zásahmi k tomu prispel Steffen Tigges, ktorý dal rozhodujúci gól v 81. minúte. Slovenský reprezentant Ondrej Duda hral za domácich do 72. minúty a desať minút predtým videl žltú kartu.